Zavrieť

Porady

nedá sa zapnú mobil samsung Galaxy A 51

dnes ráno som si našiel mobil úplne vybitý , dal som ho na nabíjačku a hneď sa dal zapnúť , portom cca 2 hodiny potom som ho chcel opäť zapnúť ale už to nešlo zobrazuje mi len krúžok ma ktorom je akoby taký blesk , ale nabíjanie asi nefunguje , alebo sa s ním nič nedá robiť, čo to mohlo spôsobiť ? záruka mi iba nedávno skončila....pokúsim sa z druhého mobilu odfotiť čo mi to zobrazuje.....
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  carolitos je offline (nepripojený) carolitos

  carolitos
  okrem toho kolieska co som spomunul mi tam este vypisuje SAMSUNG Galaxy A51 securet by Knox...a povered by andoid nic ine sa stym neda,robiť,,,co to moze byt? nabíjacka funguje ale aj tak sa nezapne

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  https://sdu.sk/diF
  Zdá sa, že ťa čaká hard reset.
  https://www.samsung.com/ae/b2b-faqs/...nox-configure/
  Hneď na začiatku si urobil chybu. Batéria sa nemá vybiť úplne. Pokiaľ sa však stane takýto prípad, musí sa batéria nabiť na aspoň 5-10%. Ide o to, že ty si ho zapol ihneď po pichnutí na nabíjačku - musíš si uvedomiť, že i ten mobil pri nábehu Androidu a aplikácií potrebuje energiu a nabíjačka pri kapacite blízkej 0% sa snaží toto pchať do batérie a odrazu je požiadavka na spustenie systému načítanie aplikácií, zapnutie (napr. WiFi, polohy (GPS) obrazovky a toto nabíjačka už nie je schopná dodať.
  Takže nechaj nabíjať a potom znova skús spustiť. Ak nepôjde - tak už len hard reset (počítaj s tým že prídeš o všetko uložené (teda pokiaľ nemáš svoje osobné dáta a súbory na SD karte a kontakty na SIM karte )- všetko, čo je v mobile = vynulovanie, vymazanie.
  7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  carolitos ja tam mam velmi dolezite informacie, nestaci vymenit bateriu ? aj vtedy sa stretie vsetky udaje?
  carolitos dá sa to spraviť aj sám doma ?
  carolitos uz ju nabijam hodiny
  carolitos proste nedá sa vobec zapnut mobil a vzdy sa to dalo aj ked bol uplne vybitý, dal som ho na nabíjačku a hned sa zapol,,,teraz nic...nemohla odist beteria?
  misoft Teoreticky - vybitá batéria nevymaže uložené dáta. Ak si schopný zohnať, vymeniť batériu (pretože - ako píšeš - dobíjaš celé hodiny) - batéria je KO. Po výmene by mal mobil naskočiť (ak to bolo tou batériou a dáta by mali byť na svojom mieste. Akurát by si robil prihlasovaciu procedúru do mobilu (neviem, ako si mal zabezpečenie - PIN, otlačok, ťahy...
  carolitos zobral som ho do servisu na diagnostiku , povedali že to nie je v batérii ani v nabíjacom konektore ale že niečo s doskou ... čiže zrejme prídem o kvantá mojich údajov . nevedeli mi povedať , či sa podarí zachrániť dáta
  Chobot Preto ja mám v mobile jednu SD kartu, kam ukladám všetky fotky, dokumenty a všetko, čo sa dá. Keď odíde mobil, dáta zostanú.

  Samozrejme - treba aj to SD kartu z času na čas zálohovať, lebo aj tá už odišla. Presne povedané, pošahala sa FATka (file allocation table) a jediné, čo sa dalo, bolo znovu ju naformátovať. Našťastie po rýchlom formátovaní bolo možné väčšinu dát obnoviť.
    zbaliť

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  U mobilov (ale aj u iných nabíjacích batérií) je problém, že majú riadené nabíjanie. To znamená, že ak sa batéria vybije úplne, tak nabíjacia elektronika nerozpozná pripojenú batériu a nezačne ju nabíjať. Je to podobné, ako u dobíjaní batérie v aute nabíjačkou. Keď nepripojíš batériu, na konektoroch nie je žiadne nabíjacie napätie a môžeš ich kľudne spojiť. Akonáhle pripojíš konektory na batériu, nabíjačka dostane impulz, že je pripojené el. zariadenie a začne nabíjať.

  Keď sa mi to (myslím úplné vybitie batérie) stalo na starších mobiloch, kde sa baterka dala vybrať, tak stačilo vedieť, ktorý pin na batérii je + a ktoré -, tak som ju dal máličko nabiť nejakým iným stálym zdrojom napätia (napr. adaptérom). Stačilo pol minúty a už mala batéria trochu napätia, čo stačilo na to, aby ju nabíjačka rozpoznala a nabila.

  Tebe sa asi tiež stalo to isté. Baterka je na úplnej nule a nabíjačka nerozpozná, že je niečo pripojené, tak nedodá napätia potrebné na nabitie. Netvrdím, že je to na 100% táto chyba, môže tam byť aj niečo iné. Ale s veľkou pravdepodobnosťou to bude ono - aj z tvojho popisu.

  Neviem, či pomôže tvrdý reset, či vôbec to zresetuje, keď tam nie je žiadne napätie.

  Ja by som kúpil druhú baterku, vymenil ju potom skúsil pripojiť na nabíjačku. Ak sa mobil nerozbehne, tak potom by som riešil resety. Lebo ak sa rozbehne, tak máš zachránené dáta. Bude ťa to stáť pár €, ale za pokus to stojí.

  Neoriginálnu batériu kúpiš už za 10 €:

  https://www.fixservis.sk/nahradne-di...5aby-4000-mah/

  nedá sa zapnú mobil samsung Galaxy A 51

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.