Zavrieť

Porady

Fakúry z ČR v OMEGE

Dobrý deň, z ČR sme dostali 2 faktúry:
1. za opravu píly s textom: "Osvobození od DPH dle § 10, ods.5 zákona č. 235/2004 sb o dani z přidané hodnoty jste osobou povinnou přiznat a zaplatit daň – „princip reverse charge“.
2. za dodanie materiálu s textom: "Osvobozeno od DPH dle §64 zákona č.235/2004 Sb."
Obaja sme platcovia DPH. Ako ich zaúčtovať v OMEGE? Aký vzor účtovania použiť? Aký je medzi nimi rozdiel v účtovaní?
Naposledy upravil janavrbovska : 15.06.23 at 18:18
kn-alka rozdiel? jedno je služba a druhé tovar - oboje samozdanenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    jedno je nadobudnutie služby, druhé nadobudnutie tovaru z IČS - naštudovať k tomu zákon o DPH, povinnosti platiteľa dane resp. zdaniteľnej osoby
    vzory účtovania majú popis celkom zrozumiteľne popísaný + Kros má hotline, dobrého pomocníka a aj na stránke spracované návody
    Naposledy upravil avalik : 15.06.23 at 20:52
    janavrbovska Moc si mi neporadila. To isté mi povedali v Krose. Stále však neviem, ako presne to mám zaúčtovať. napr. opravu píly som nenašla v žiadnom zákone ani návode...
    ivka70 preco sa orientujes na opravu pily - snad necakas, ze kazda oprava nievoho bude niekde popisana, hladaj uctovanie nadobudnutia sluzby zo zahranicia ako ti napisala avalik

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Samozdanenie služby cez 73-ku a samozdanenie tovaru cez 72-ku (ak ide o tovar s 20% DPH).

    Rozdiel je v tom, do ktorých riadkov DP to pôjde.
    janavrbovska Ďakujem tigy. Som rada, že sa tu našiel niekto, kto má naozaj záujem pomôcť a poradiť. Pekný deň želám.
    ivka70 tento komentar si si mohla usetrit ...hlavne by si ty mala mat zaujem rozmyslat ...a nie urazat tych, co sa ti snazia pomoct a naviest ta k cielu ....
    ty by v prvom rade mala mat snahu najst riesenie, najma ked si k tomu dostala navod ....

    Fakúry z ČR v OMEGE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.