Zavrieť

Porady

Vyber zasielky zo Z - boxu Packeta - VYRIESENE

Pri vyberani zasielky zo Z boxu musim mat zapnute mobilne data - pripojenie k wifi internetu ? Dakujem

Vyriesene . Jedine dobre poradil Nandrolon. Ziadne pripojenie k internetu , ziadne mobilne data.Staci zapnut GPS a Bluetooth. Doma som nacital aplikaciu Packeta na stranke OTVORIT Z-BOX
Nasledne mi to potvrdili z Packeta timu
Naposledy upravil Feest : 19.06.23 at 12:17
Packeta.jpg  
6 komentárov     zbaliť
Negoce áno
veronikasad Daj si poslať zásielku cez najbližšiu výdajňu Pakety a nemusíš riešiť pripojenie na net
Feest Nepytal som sa co mam robit, ale ci musim mat zapnute mobilne data a wifi internet
Chobot Musíš mať zapnutú mobilné dáta a Bluetooth.
Chobot To ale znamená, že si MAL aktivované dáta, ale doma. Keby si si to doma nenačítal, tak si to musíš načítať cez dáta vonku.

Keď si vonku a príde ti SMS, že balík je uložený, tak čo urobíš? Pobežíš domov, pripojíš sa na domácu WiFi, načítaš údaje o balíku a potom pôjdeš k balíkomatu?

Kvôli aplikácii potrebuješ mať v mobile pripojenie na internet. Akurát to nemusíš mať v momente, keď si už pri balíkomate.
Feest Uplne rovnaku otazku som polozil Packeta timu. Bez problemov ju pochopili. Ani Nandrolon nemal ziaden problem s pochopenim otazky. Presne a uzitocne poradil.
Mne sa zda, ze si nevyberal zasielku zo Z- boxu Packety. Lebo ziadnu SMS neposielaju. Poslali mail, ze zasielka je pripravena v Z- boxe
Tento Z box som vybral, lebo je prilepeny na bocnu stenu nasej bytovky
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
WiFi neznamená, že to je prístupový bod na internet. WiFi je protokol bezdrôtovej komunikácie medzi zariadeniami a nemusí tam byť žiadny internet. Napr. cez Wifi dokážem spojiť mobil s TV a to, čo pustím na mobile, sa zobrazí aj za TV obrazovke. A žiadny internet nemusí byť zapnutý.

Ale v prípade balíkoboxov spoločnosť Packeta tzv. Z-boxy je to jedno. Oni skutočne nemajú žiadne Wifi. Vyberal som z balíkovoxu Packeta a oni to trochu skomplikovali.

Zo Z-boxu sa dá vybrať balík jedine pomocou aplikácie Packeta, kde sa klient zaregistruje a potom keď je pri balíkoboxe, tak si musí v mobile aktivovať Bluetooth. Cez Bluetooth protokol sa mobil spojí s boxom a tým otvorí dvierka. Má to tú výhodu, že BT komumikácia je na malú diaľku, max. pár metrov, takže balíkobox si vie overiť, že daný užívateľ je s mobilom v blízkosti.

Postup výberu je popísaný aj tu:Takže žiadne WiFi, ale Bluetooth. Ale dátové služby musíš mať aktívne, lebo aplikácia sa musí pripojiť na centrálnu databázu, kde vidno, aké zásielky máš na vyzdvihnutie. Resp. mal by si mať prístup na internet, či už cez Wifi alebo dátové služby.
Naposledy upravil Chobot : 16.06.23 at 13:44
Nandrolon dátové služby nemusíš mať aktívne. Stačí, napr. v práci spustiť packetu, ktorá sa dá do posledného štádia zásielky a zobrazí tlačidlo otvoriť a potom pri balíkoboxe už internet nie je potrebný.

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nandrolon
Mobilné dáta som síce kdesi čítal, že musia byť, ale nemusia. Treba mať zapnuté GPS a bluetooth. Vyberal som viackrát a mobilné dáta som nikdy nemal zapnuté.

Vyber zasielky zo Z - boxu Packeta - VYRIESENE

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.