Zavrieť

Porady

Odpocitavaju sa preddavky na ZP z vlastneho prijmu manzelky pre ucely NCZD na manzelku?

Dobry den, v r2022 som poberala materske a rodicovsky prispevok+pridavky, zaplatila som tiez nizsiu sumu preddavkov na ZP. Som SZCO, cinnost nevykonavam, mam podpisane prehlasenie a odvody na SP teda neplatim. Chcela by som sa spytat na vypocet NCZD na manzelku, ktoru si manzel moze uplanit v DP 2022. Do mojho vlastneho prijmu sa bude pocitat len materske, avsak odpocitam si tiez od prijmu zaplatene odvody na ZP? Zamyslam sa nad tym, kedze cinnost ako SZCO nevykovanavam, tak ci aj tie preddavky do vypoctu patria..
Dakujem
veronikasad z akého dôvodu si platila preddavky? Odkedy poberas materské? Zo živnosti si nemala žiaden príjem (tržby)?
sasank@ ZP mi ich vymerala a hoci som tam pisala, ze cinnost nevykonavam a chcem si nastavit nulu, tak mi vymerali nieco a vyslo to na 132 eur. Materske som poberala od 12/2021 do 08/2022, zo zivnosti nic.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Preddavky na ZP by si odpočítala z príjmu SZČO, pokiaľ žiadny príjem nemáš, nemáš čo odpočítavať...
    Vlastným príjmom manželku bude len materské
    sasank@ aj som myslela, dakujem velmi pekne za rychlu reakciu!
    veronikasad Zaplatené preddavky by ti mali v RZZP za rok 2022 vratit

    Odpocitavaju sa preddavky na ZP z vlastneho prijmu manzelky pre ucely NCZD na manzelku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.