Zavrieť

Porady

Podvod kupujúceho na bazoši

Dobrý deň, predával som na Bazoši notebook X, ozval sa mi kupujúci a predal som mu ho cez Slovensku postu na dobierku. Avšak po prebratí mi adresát napísal, že mu prišiel notebook iný o dve generácie starší (cena o 150 eur menej+-), pričom som si istý, že som mu poslal správny notebook. Kupujúci mi chce notebook vrátiť a samozrejme chce aj plnú sumu dobierky naspäť, ale v tom by som ja tratil daných 150 eur. Vedeli by ste mi prosím poradiť? Som už zúfalý, vyhráža sa mi políciou.
3 komentárov     zbaliť
buchač Kupujúci mi chce notebook vrátiť a samozrejme chce aj plnú sumu dobierky naspäť, ale v tom by som ja tratil daných 150 eur.
==========================
Toto mi nejak hlava neberie.
To akože on pošle nazad NTB a ty mu pošleš o 150€ menej ???
MultiRedJohn Suma dobierky bola 400 eur a cena notebooku, ktorý odfotil, že dostal, je +-250 eur, takže keby mi vráti nesprávny notebook som v mínuse 150 eur.
bodliak Keď mu pošle o 150 menej, tak tratí ? Buchol si si hlavu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je teraz online Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ak si neurobil nic zle, poslal si mu dohodnuty tovar a mas pripadne aj komunikaciu, ci uz mail alebo sms, v ktorej popisujes predavany tovar (vyrobca, typ, model, pripadne nejake vady), tak sa nemas coho bat. Na 99,9 % ide o podvodnika, ktory z teba chce vytlct dalsie prachy. Ak sa ti vyhraza policiou, nech. Ak by doslo k sudnemu jednaniu, dokazne bremeno je na nom, aby dokazal, ze si mu poslal iny tovar, nez aky bol dohodnuty. A pokial by sa ti fakt vyhrazal, tak by z toho este mohol mat aj problemy.

    Ja na tvojom mieste by som spravil nasledovne:

    Ak mu naozaj prisiel NB o 2 generacie starsi, tak nech ho nafoti vratane vyrobneho cisla, stavu, loga vyrobcu a pod. a nech ti tie fotky posle. Ak sa bude cukat, ze nema co posielat a podobne, tak ho posli vies kam a pri pripadnom akoze trestnom stihani tvojej osoby a plateni mu povedz, ze nanho podas trestne oznamenie za napriklad pokus o nezakonne obohatenie, vyhrazanie, poskodzovanie dobreho mena a pod. Tych moznosti je viacero. Kedze si posielal tovar na dobierku, tak mas aj kontaktne udaje, cize ich vies dat policii na pripadne preverenie, ci tento clovek nie je znama firma a nema toho na triku viac.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Ak je čestný a má čisté svedomie /napr., že predal svoj vlastný notebook a nie je hromadný predajca/, nech ho pošle do P-čka. Zlodejíček nepôjde na políciu, lebo by sa mohol odhaliť.
    PS: ale platí to aj opačne......
    Martuk tak tak, ovsem zalezi na tom, ci zadavatel uviedol vsetko info a akosi nezabudol nic dolezite povedat.
    veronikasad Nandy, veta "som si istý že som poslal správny notebook ", že predal svoj NB o tom nesvedci
    MultiRedJohn Predávam viacej notebookov, ale to na veci nič nemení, pretože som stav notebookov už viackrát kontroloval a "chýba" mi iba model, ktorý som mu predal a ten aj ktorý bol v inzeráte. Kupca ale odfotil, že dostal starší o dve generácie a dokonca ešte s poškodením o ktorom by som určite vedel, pretože notebookov zas moc nemám (8) a nie je ťažké si pamätať ich stav.
    misoft Len poznámka: Každý NB má svoje SN - pokiaľ by si bol dôsledný, v prípade predaja (a aj u seba) by si to SN uviedol (aj v dokladoch pri predaji) - potom by si ho jednoducho porovnaním SN usvedčil z podvodu.Teda nielen ich stav, ale aj zloženie komponentov (HWInfo ti všetko o nich vypíše), SN. A keďže ich predávaš - pre svoju ochranu si toto mal EVIDOVAŤ.
      zbaliť

    Podvod kupujúceho na bazoši

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.