Zavrieť

Porady

PZP a vznik škody

Na mojom vozidle mi bola spôsobená škodová udalosť. Bude riešená cez PZP účastníka, ktorý mi škodu spôsobil. Moje PZP mi skončilo 23.7.2023 a zabudol som uzatvoriť novú PZP. Môže mať táto skutočnosť nejaký vplyv na to, že mi auto nebude opravené, aj keď oprava bude hradená z PZP účastníka, ktorý mi škodu spôsobil? Boli sme na dovolenke a nejako som prehliadol, že nemám PZP.
preboha Nie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Na škodovú udalosť tvoje PZP nemá vplyv, poisťovňu ani servis nebude zaujímať tvoje poistenie. Dôležité je, aby bolo platné PZP vinníka.

    Dúfam, že si tento nedostatok už odstránil, lebo ak pri cestnej kontrole zistia, že nemáš PZP, tak ťa pokuta asi neminie.

    Pozri si tu:

    https://www.superpoistenie.sk/pzp/neuhradene-poistne

    Okresný úrad môže aj tak začať správne konanie, ak PZP nebolo uzatvorené. Je to aj v tom článku:

    https://www.superpoistenie.sk/aktual...ste-ovela-viac

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Chobot ti dal vsetky potrebne informacie a vrelo ti doporucujem, velice rychlo si uzavri nove PZP, ak zatial uzavrete nemas, pretoze pokuta od obvodneho uradu a policie by boli tvoje najmensie problemy. A to este nehovorim o pripadnej skode bez ohladu na vysku skody. Sa nedoplatis.
    Kováczová Ďakujem za info, PZP už uzavreté.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.