Zavrieť

Porady

kupa auta // podozrivy inz

zvażujem kúpu prveho auta, a natrafil som na lákavy inz ,audi a3 r.2016 cca17000 km ...

Nízka cena, urgentný predaj. 4.400 eur.
asi som podozrievavy // mi to pripadalo trochu podozrivo...,
pani mi v den odpisala , a este pozrivejšie mi to ...
Ahoj,

Ako vidíte na fotkách, auto je v perfektnom stave a auto má servisnú knižku.
Rok auta je 2016 a prikladám fotku s KM môjho auta.
Ako vidíte na fotkách, na ŠPZ auta, auto je registrované na Slovensku a má slovenské doklady a preto ho chcem predať späť.
Momentálne sa nachádzam v Emsteku v Nemecku.
Auto predávam, pretože som požiadal o nový nemecký projekt na kúpu elektromobilu. Tento projekt mal predať auto mimo Nemecka, aby mohol využívať všetky zľavy. Som členom „Zelenej organizácie“ a rozhodol som sa kúpiť si elektromobil. Zamestnám akreditovanú spoločnosť, ktorá vybaví všetky papiere a privezie auto na vašu adresu. Náklady na doručenie zaplatím ja, takže sa o to nemusíte starať. Budete mať 5-dňovú lehotu na kontrolu, počas ktorej môžete skontrolovať auto aj doklady, či je všetko v poriadku. Dodacia lehota: 5-7 pracovných dní. Majú tiež politiku vrátenia a auto bude poistené. Počkám na vašu odpoveď.

načo som dodatočne požiadal o vin č,....
také čudne mi to pride, ako mačka vo vreci a beriem v uvahu že možno iba nerozumiem tomu, preskušaniu , a...
5 komentárov     zbaliť
buchač Dík za informáciu...a otázka znie ako ???
oklalkop asi som len trochu mimo ,a chem trochu uzemniť
neviem kde sa opýtať, a napadlo ma tu..
, no znie mi to trochu podozrivo .... (urgentny predaj,akurat som v zahranici, a rozpravka okolo greendotacii, a ja vam pošlem, zaplatim prepravu a vy uvidite....
//počkam či pani pošle vin a ..
či je to ok,,bežný,, nakup -predaj proces?
či je to bezečne, alebo si dat pozor ...
oklalkop tak že vin č.neposlala a strata času

Ahoj,

Prepáčte, ale nemôžem vám dať VIN# môjho auta, pretože vás nepoznám, ale vysvetlím vám postup.
Keďže pracujem mimo krajiny, nechal som svoje auto v prepravnej úschove a teraz odo mňa čakajú na adresu doručenia od nového potenciálneho kupca pre moje auto, aby mu mohli auto priviezť.
Ako som povedal, auto pošlem nemeckou spoločnosťou, ktorá je registrovaná a vykonáva prepravu nad 19 rokov.
Auto vám dovezú a na kontrolu auta a dokladov budete mať 5 dní. Spoločnosť pripraví dokumenty a pomôže vám s prepisom auta na vaše meno vo vašej krajine, pretože zástupca prepravnej spoločnosti je už odo mňa poverený notárom prihlásiť auto na vaše meno. . Ak sa vám auto nebude páčiť, firma mi ho pošle späť a ja zaplatím dopravu. Spoločnosť sa o všetko postará.
Na začatie transakcie so spoločnosťou potrebujem vaše celé meno, adresu a telefónne číslo a oni vás budú kontaktovať so všetkými informáciami o platbe a doručení auta.

Ďakujem
bodliak Teraz začne s tebou komunikovať prepravná spoločnosť a požadovať nejaký poplatok, údaje z karty, atď.
Je to na 100% podvod.
oklalkop jj , ktovie či?
// v dnešnej dobe by takéto odrby uz mohli byt vystopovateľné,kúsok riešene ....
aby si dotičny uvedomil

Ahoj,

Chápem ťa, ale ty musíš pochopiť aj mňa, že ťa nepoznám a musím byť chránený.
Potom, čo budem mať vaše údaje, môžem kontaktovať prepravnú spoločnosť, aby začala s doručením auta na vašu adresu a potom vás budú so všetkým kontaktovať.
Potom, čo dostanete auto od prepravnej spoločnosti, vám ponúkne 5-dňovú lehotu na kontrolu a počas týchto 5 dní im môžete auto odmietnuť a oni vám nebudú nič účtovať, pretože ja im zaplatím všetky prepravné náklady.

Ďakujem

a uz to neriešim
dakujem pekne za podporu/poradu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To je jasny podvod, zabudni na to, ak nechces prist o peniaze.
    Ziadny taky projekt v DE neexistuje, aby museli predavat auta do zahranicia.
    Naposledy upravil ivka70 : 09.08.23 at 18:19

    robo197 je offline (nepripojený) robo197

    robo197
    Aj podla mna je podvod, ale ak súhlasíš, určite bude chcieť peniaze vopred. A tu je pes zakopaný.

    Za pokus to stojí a uvidíš, ked povieš že ok, platba po odskúšaní, ked je to zadarmo, a ked fakt dovezie, a bude ok, (k čomu ani malú šancu nedám) tak to kúp.
    Ale určite bude chcieť peniaze vopred, krk mám na to.

    A vtedy dovy dopo....
    A kludne budeš spať.
    bodliak Alebo pošle nejaký link, kde dopravná spoločnosť bude pýtať číslo karty ...
    Tiež som presvedčený, že je to podvod.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ako tu uz bolo niekolkokrat napisane, cisty podvod. Staci si precita tie citacie a maily od protistrany (a mal by si ich precital hlavne zadavatel tejto temy, pretoze ak nie je uplny debil, tak uz len z gramatickej a stylistickej stranky mu musi byt jasne, ze tu kostelny poradek nikda nebol a ani nebude). Ako tento koment:

    oklalkop (Dnes 11:55) jj , ktovie či?
    // v dnešnej dobe by takéto odrby uz mohli byt vystopovateľné,kúsok riešene ....
    aby si dotičny uvedomil

    Ahoj,

    Chápem ťa, ale ty musíš pochopiť aj mňa, že ťa nepoznám a musím byť chránený.
    Potom, čo budem mať vaše údaje, môžem kontaktovať prepravnú spoločnosť, aby začala s doručením auta na vašu adresu a potom vás budú so všetkým kontaktovať.
    Potom, čo dostanete auto od prepravnej spoločnosti, vám ponúkne 5-dňovú lehotu na kontrolu a počas týchto 5 dní im môžete auto odmietnuť a oni vám nebudú nič účtovať, pretože ja im zaplatím všetky prepravné náklady.

    proste svedci o cistom podvode. Ja na mieste zadavatela napisem pekne pikantny odkaz a zaroven kontaktujem prislusne organy.

    kupa auta // podozrivy inz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.