Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok - do kedy?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť Dieťa dovŕši 3 roky veku 20.09.2023, dokedy mám nárok na rodičovský príspevok? Do 19.09.2023, alebo do 20.09.2023? ďakujem za info.
veronikasad Rodičovský príspevok sa vypláca za celý kal.mesiac. Ty sa zrejme pýtaš na ukoncenie rodičovskej dovolenky u zamestnávateľa
Banská Štiavnica Áno, u zamestnávateľa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Posledny krat je narok za mesiac september.
    Ak mas na mysli, kedy nastupit do prace, tak od 21.9., do 3 rokov dietata si na RD. Ale to si mala pisomne oznamit zamestnavatelovi uz v auguste (najneskor mesiac dopredu).
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Banská Štiavnica Aká sankcia ma čaká od zamestnávateľa, keď som mu to písomne neoznámila, že sa chcem po 3 rokoch vrátiť do práce?
    ivka70 Ta povinnost je dana Zakonnikom prace, treba sa s nim co najsor dohodnut. Neviem, ako to moze sankcionovat.
    veronikasad Chces nastúpiť do práce, alebo ukoncit pracovný pomer? Začiatok RD a jej trvanie si písomne oznámila?
    Banská Štiavnica Ak by som skončila pracovný pomer 22.09.2023 mala by som nárok na podporu v nezamestnanosti.aj v prípade, že rodičovský príspevok dostanem za celý mesiac september 2023 ?
    veronikasad Áno, ale ak máš nevycerpanu dovolenku je lepšie nekoncit posledným dňom rod.dovolenky, ale požiadať o čerpanie 1-2 dní dovolenky a potom ukončiť pracovný pomer dohodou. Zbytok dovolenky ti zamestnávateľ preplati. Výrazne to navýši vymeriavací základ pre vypocet dávky v nezamestnanosti
    Banská Štiavnica Ďakujem. Ešte jednu otázku. Ak by som skončila pracovný pomer 30.09.2023 nenavýšil by sa mi ešte viac vymeriavací základ na podporu v nezamestnanosti ?
    veronikasad Nie, vymeriavací základ ti navýši zbytok preplatenej dovolenky
    veronikasad Platí za predpokladu, že si počas RD nemala príjem
    ivka70 Nenavysil, lebo cerpanim dovolenky a preplatenim zvysku by si dostala rovnaky zaklad v eur, ale rozlozil by sa na viac dni. Mozno by ti to aj tak vyslo na max. podporu, zavisi od vysky prijmu. S jednym dnom cerpania dovolenky je to ale istota aj pri minimalnej mzde.
    Banská Štiavnica Ešte sa opýtam. Vymeriavací základ na podporu v nezamestnanosti sa počíta z hrubej mzdy, alebo z poistenia v nezamestnanosti ?
    veronikasad Počas RD máš prerušené aj poistenie v nezam. Ak by si končila posledným dňom RD, z preplatenej dovolenky odvody bude platiť len zamestnavatel. Ak časť dovolenky vyčerpáš a zbytok ti preplatí, odvody budú zaplatené z pomernej časti maximálneho mesačného vymeriavacieho základu, čo výrazne ovplyvní dávku v nezamestnanosti, najmä ak zamestnanec nemá vysokú mesačnú mzdu.
    Banská Štiavnica No dohodla som sa so zamestnávateľom na 1 dni dovolenky po skončení RD+odstupné+preplatená dovolenka, takže by to mala byť max.podpora za 6 mesiacov. Ďakujem veronikasad za informácie.
    veronikasad Držím palce, dúfam že mzdarka zamestnávateľa včas splní aj oznamovacie povinností
      zbaliť

    Rodičovský príspevok - do kedy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.