Zavrieť

Porady

Zabudnutá faktúra a DPH

Dobrý deň,
prosím o radu. 6.6.2023 sme uhradili tovar kartou na základe dát zobrezených na webe. Tovar prišiel, ale faktúra bola pod tovarom. Nepotreboval sa celý vyberať a až v júli sa našla. Prosím, ako zaúčtovať v omege, resp. aké dátumy použiť, aby sa dala dph odpočítať v júli.

Ďakujem
Palo
3 komentárov     zbaliť
Negoce prečo chceš robiť DDP k DPH? bol tam prenos daňovej povinnosti?
je stále možnosť odpočítať si DPH do konca roka 2023 (zmeškané faktúry)
PaloPalko nebol prenos, nákup v SR s DPH. mám spraviť DF doklad s dátumom 7/2023? alebo zrušiť závierku a DF 6.6. a DPH na 7/2023? nebude chábať potom doklad v KV za jún?
veronikasad Nie, normálne nahras do mesiaca kedy ti fa prišla s dátumami na faktúre. A dátum uplatnenia dane (DUD) dáš dátum kedy bola doručená do firmy . Nemusíš robiť dodatočné daňové priznanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na odpočet dph si zo zákona môžeš uplatniť najneskôr do konca roka. Takže uplatnenie s júlovým dátumom je ok. Nemusíš teda podávať DDP za jún.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PaloPalko Ďakujem. a s akým dátumom zaúčtovať?
    Tweety Veď som napísala. že do dph s júlovým
    JankaLak Teraz sa robí DPH za 09/2023. Tak kľudne so septembrovým dátumom. Ale môže to byť aj 10/2023.
    Tweety ak je kvartálnym platiteľom dph, tak ju dá do 3.q,
    PaloPalko nedá sa tu dať foto. Ak dám DF vyhotovenie 6.6. a DPH 1.7.ovplyní mi to KV 2Q, ktorý už je podaný. Mám dať všetko na 1.7.?
    Tweety tak to daj tak
      zbaliť

    Zabudnutá faktúra a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.