Zavrieť

Porady

Informácia o DB

Dobrý deň,
celý rok som bola evidovaná na upsvr a od novembra som zamestnaná.
Chcem sa informovať pri DB na deti je lepšie si ho uplatniť pri ročnom zúčtovaní alebo na mesačnej báze. Viem že je možne v roku 2023 započítať príjem manžela .Manželov príjem ako SZČO zatiaľ nie je dostatočný na uplatnenie plného DB
Keďže budem pracovať v roku iba 2 mesiace ako by ste postupovali? Môj príjem za mesiac je dostatočný na uplatnenie plného bonusu:
Vopred ďakujem za každú radu.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Za november a december mesačne u zamestnávateľa, potom podať daňové priznanie typu A, do ktorého bude zapocitany aj základ dane manžela.
lenka1309 Ďakujem krásne.
lenka1309 Keby pri podaní daňového priznania vyjde nižšia suma DB ako pri mesiacoch 11 a 12 ktoré budú vyplatené. Neodpočítava sa? Keď už bol vyplatený
Taktiež daň ktorá bude zaplatená zo zamestnania za 11a 12 mesiac bude v ročnom zúčtovaní vrátená?
veronikasad Daňový bonus, na ktorý vznikol nárok u zamestnávateľa, sa nevracia.
V DP si uplatnis ročnú nezdaniteľnú časť základu dane a preplatok dane ti vratia
veronikasad Neviem čo si myslela tým neodpocitava sa. V DP vypočítas ročný nárok zo suhrnu tvojho príjmu a príjmu manžela a samozrejme DB vyplatený u zamestnávateľa odpočítas. Len ak by bol ročný nárok nižší ako DB vyplatený zamestnávateľom, nevracias ho. DP treba správne vyplniť
lenka1309 Ďakujem už rozumiem.
Pekný večer prajem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.