Zavrieť

Porady

elektrina

prosím vás, ako sa dá riešiť?
s manželom sme majitelia domu obidvaja, samozrejme na slovensku je elektrina písaná na manžela, prišiel nám preplatok, lenže na starú adresu šekom, tak som to naháňala. ale sa so mnou nechceli na zákaznickej linke ani baviť že elektrina je písaná na manžela, že nech zavolá on lenže o financie a takého veci sa starám ja. dá sa nejako napísať elektrina a podobné veci na obidvoch, lebo ešte chceli nejaké splnomocnenie že ma splnomocnil v jeho mene riešiť môj náš dom našu elektrinu, strašne ma to nasralo. normálne som sa cítila diskriminovaná. dakujem
4 komentárov     zbaliť
buchač strašne ma to nasralo. normálne som sa cítila diskriminovaná.
-----------------------------------------------
- Neznalosť zákona neospravedlňuje.
- Ty kokos...že vraj diskriminácia
========================
nech zavolá on lenže o financie a takého veci sa starám ja.
---------------------------
Sadnite do auta OBAJA...manžel vytiahne OP, kde sa overí právoplatnosť adresy.
Zvyšok = pindanie okolo financií už budeš mať na starosti ty.
Negoce zrejme nemáš aplikáciu , vyriešiš všetko......
buchač Negoce (Dnes 16:30) zrejme nemáš aplikáciu , vyriešiš všetko......
===================
Toto mi nejak nedáva zmysel, ale to je jedno.
Ja som stará škola...nejaké aplikácie mám na háku. Niet nad osobný kontakt, vidím do tváre osoby, s ktorou jednám.

A budem aj odporovať.
Aplikáciou možno vyriešiš veľa, no rozhodne nie všetko.
Napríklad URČITE nevyriešiš bankovou aplikáciou to, čo ja osobnou návštevou pri stole. O tom ma nik nepresvedčí...neexistuje !
yvica mám aplikáciu, lenže keď som sa do nej prihlásila, to ma pustilo a keď som chcela pozrieť na faktúry a platby tak bol prístup zamietnutý.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nie, na oboch sa nedá napísať. Veď kde je problém, aby manžel napísal splnomocnenie pre teba. Alebo prečo si neprihlásila elektrinu ty?

    Neviem, čo sa nad tým pozastavuješ, je to bežná vec. Cudzie osoby nemôžu vedieť, v akom ste vzťahu, aj keď ste manželia.

    Obdobné je to u auta. Musí byť napísané na jedného z manželov a ten je len oprávnený robiť právne úkony s autom - napr. prepis. Keby si ty išla na DI s autom písaným na manžela, tiež sa s tebou nebudú ani baviť. Čo keď manželia nežijú spolu a manželka by chcela manželovi zobrať auto?

    A prečo by malo byť samozrejmé, že elektrina je písaná na manžela? Bude napísaná na toho, kto vybavil elektrickú prípojku, resp. zmluvu s dodávateľom.

    Nesplníš si oznamovacie povinnosti a potom sa čuduješ. Pri zmene adresy si mala dodávateľovi nahlásiť zmenu, bol by ti poslal šek na aktuálnu adresu.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Zrejme by jej manžel preplatok nedal, keby o ňom vedel...
    buchač Neviem, ako je to inde, ale u nás to prebieha automaticky.
    Nám prišlo toť pred pár dňami vyúčtovanie.
    Žiadne také, že love na účet...preplatok sa preniesol do SIPA nasledujúceho mesiaca a o patričnú sumu je znížená záloha.
    veronikasad Keď neplatia SIPO-m, posielaju na účet z ktorého si platené zálohy. Keď zákazník nemá nahlásený účet, tak zlozenkou na poštu, ktorá na určitú dobu platnosti. Keď nestihnes vybrať, vrátia Energetike
    buchač Aj ta sa dá.......
    Chobot Asi záleží od dodávateľa a spôsobu úhrady. Ja mám ele. od SPP a platím inkasom. Keď je preplatok, tak ten pošlú priamo na účet, z ktorého je nastavená platba inkasom.
    ivka70 ale o to treba poziadat, nerobia to automaticky, treba si to zkliknut ,ze chces preplatky tam ....
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zial, zakaznikom je manzel, nie vy.
    Predstavte si rodiny, kde spou nekomunikuju pripadne si rozvedeni a tak manzelka si vypyta preplatok. Elektrarne nemozu vediet, ake su medzi vami vztahy a preto sa striktne drzia komunikacie so zakaznikom.

    Nech sa im manzel ozve a zariadi preplatky na ucet a mate po probleme.
    Vela vyriesite aj aplikaciou, do ktorej sa uz mozete prihlasit aj vy.
    yvica už vyššie som písala do aplikácie ma pustí prihlásim mailom a heslom a keď idem pozerať faktúry a platby tak nemám oprávnenie a prístup zamietnutý. predtým to fungovalo. a vyššie čo sa píše, že keby manžel vedel o preplatku by mi ho nedal, nad tým sa nepozastavujem vôbec mi nejde o to ale a princíp, síce veci okolo elektriny prihlásenie a podobne zabezpečoval manžel ale papierovanie a platby a ostatné robím ja ani nevie čo kde ako ..
    a platím z účtu, účet mám zadaný a neplatím cez sipo čiže.....a sorry že som volačo aj napísala. ale ma to nasralo. toť vsjo.
    ivka70 ved o ten princip ide, spolocnost nemoze vediet, ako to u vas funguje ...pre nu je zakazniikom manzel ...a ten musi ziadat o opravnenia a o zmenu adresy aj o prezaslanie penazi ... ak je viac v zahranici, zmente odberatela na teba ...
    dovod na sebanasieranie tu naozaj nie je ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.