Zavrieť

Porady

Musí sa zaevidovať objednávka ?

Mám na Alze podnikateľský účet na s.r.o. platca DPH. Kedže mám podnikateľský účet , na súkromný nákup neurobím ďalší účet , ale objednám tovar na firmu , ale zaplatím súkromnou kartou i s DPH a objendávku do firmy ani neevidujem. Môže vzniknút niekde problém ?
3 komentárov     zbaliť
Negoce pokiaľ nebude prenos daňovej povinnosti, problém nenastane
pavol54 nemáš súkromný účet a tú súkromnú kartu máš vystavenú k akému účtu?
comodo Bežná banková kreditka k osobnému účtu. Zaplatl som tým pri Alzaboxe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Samozrejme, ak je objednané a fakturované na firemné údaje, tak faktúra musí byť zaúčtovaná.

    Z akého dôvodu si nemôžeš v alze nakúpiť ako súkr. osoba?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    comodo nechcelo sa mi robiť sukr. účet. Vychádzal som z toho , že únik DPH nie je. A kdesi som čítal , že podnikateľ nieje povinný si zaúčtovať náklady s tým že samozrejme je to jeho škoda. Napr. i ak stratím bloček od benzínu moja smola.
    Ide o to , či je slovenský DPH systém tak dokonalý , že vie ktorá DPH-čka by sa mala kde objaviť , kým sa nezanonymizuje v maloobchode pri platbe v hotovosti z peňaženky neznámeho občana :-)
    kopretinka ale nebude ti platiť záruka 24 mesiacov
    avalik Faktúra je vystavená na firmu? Ak áno, tak FS má cez kontrolný výkaz DPH Alzy info kto kupoval.

    Ak si stratil bloček, tak peniaze musíš vrátiť do sro - nedá sa len pokrčiť ramenami, že moja smola.
    Ak nevrátiš, vzniká ti nepeňažný príjem = daň zo závislej činnosti, odvody SP, ZP.

    Peniaze sro nie sú tvoje ale patria sro.
    Tiež pozor spoločník a konateľ sú závislé osoby voči sro a ti sú tiež pravidlá.

    Áno, daňové výdavky "možno" uplatniť, nie je to povinnosť, ale nezabudni na zákon o účtovníctve
    § 7
    (1) Účtovná jednotka je povinná účtovať tak, aby účtovná závierka poskytovala verný a pravdivý obraz o skutočnostiach, ktoré sú predmetom účtovníctva, a o finančnej situácii účtovnej jednotky.

    Takže na budúce vopred komunikuj s účtovníčkou.
    comodo Dakujem za snahu mi to vysvetlit.
    Ale i tak rozmýšľam napr. v prípade strate toho bločka. Ak by som kupil benzin na firemnu bankokartu a stratim bloček , tak ano musim vratit peniaze. Ale ta transakcia prebehla a vešať ma za to nebudú. Asi je potom na príjem tej sumy cesta. Ale ten nákup v ALZE jeiný chaos , kedže som to zaplatil svojou kartou, Neviem či to prehnať cez účto ako nenákladovú položku ,alebo to zamlčať a hotovo. únik DPH nie je.
    veronikasad Faktúra bola vystavená s DPH?
    Dáša_ Ale veď on použil súkromnú kartu. Žiadne peniaze sro neboli použité, takže ani finančnú situáciu sro nijak nezmenil. Keď by už len išla finančná správa v prípade kontroly hľadať, či náhodou ešte nenakúpil v nejakej firme a tento nákup nefiguruje v účtovníctve, tak prosím, nech hľadajú Keď už nájdu iba toto
      zbaliť

    Musí sa zaevidovať objednávka ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.