Zavrieť

Porady

Vadne dialkove ovladanie

Originalnym DO sa neda zapnut TV. Ked TV zapnem DO z ineho TV, potom uz na originalnom DO funguju uplne vsetky funkcie normalne. Aj vypne TV.
Len zapnut TV nevie.
Co moze byt pricinou ?
4 komentárov     zbaliť
duves Ak si trochu zručný, tak otvoriť a prečistiť. Moje zlate dievčata to tiež doma tiež kadečím popolievali. Otvoriš, pochopíš.
Štrkac precistene, vymenene nove baterie
duves Nepomohlo?
Štrkac prave som skusil, ze s tym DO zapnem a vypnem kazdy iny TV v byte, okrem originalu. Potom uz vsetko funguje, aj vypne TV
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Väčšina diaľkových ovládaní sa dá kupiť v rovnocennom vyhotovení v cene od 5-15€. Ak je v poriadku batéria, skusíl by som neskúmať príčinu, ale objednať si nový ovládač.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Štrkac S DO z ineho TV ho zapnem , aj vypnem. Len s originalnym DO nezapnem. Ostane funkcie uz potom vsetky funguju. Aj vypnem ho
    misoft Over si funkčnosť! Zapni mobil s foťákom - namier naň DO a skús "Zapnúť". Na fotáku by sa ti malo zobraziť IR svetlo z DO. Je možné, že tie kontakty (DO má pod tlačítkami vodivú gumu - http://sk.grommet-seal.com/Content/u...9565188623.jpg) - stačí malá špinka, povlak a nemusí ihneď zapnúť - nepomôže často ani keď budeš silno stláčať. Každé DO sa dá rozobrať (príklad https://ix.sk/AOpCx - všetko je skoro na jedno kopyto), prečistiť kontakty na doske (plošáku) a aj samotnú gumu), poskladať a vyskúšať.
    OneUp michalovsky soft: A co tak skor ako vyplodis chore dristy, precitat si upresnenie a komentare vyssie ? DO vycistil, baterie vymenil. Nefunguje power pri zapnuti, vypnut sa s rovnakym tlacitkom da. S inym DO TV zapne. A rovnako zapne iny TV s problemovym DO
    misoft Sklapni!
    OneUp ❤ Buďte priateľskí! ❤ Snaž sa o ohľaduplnú a konštruktívnu diskusiu
    To co to si tu ty dovolujes gumeny blbecku ?
    misoft ❤ Buďte priateľskí! ❤ A TY si? Ak ja som "gumený blbeček - tak ty "vygumovaný ťuťmák"! Aký požič - taký vráť.
    OneUp Sklapni debilko. A nepis dristy, kym neprecita uz napisane
      zbaliť

    steelbull je offline (nepripojený) steelbull

    steelbull
    Dobrý deň, zaujímavá chyba. Museli by ste poskytnúť detailnejšie informácie o TV a diaľkovom, ale vychádzam z predpokladu, že stále ide ešte o klasické diaľkové (nie prémiové špecialitky) a zapnutie/vypnutie sa aktivuje rovnakým tlačidlom na DO. Mám za to, že keby bola v DO chyba, nešlo by ani vypnutie. Priklonil by som sa preto viac k chybe v TV (neoriginálne DO nemusí vysielať 100% rovnaký pokyn, ako originálne, bolo by to lepšie vyskúšať s druhým originálnym, aby ste mali istotu, čo ale rozumiem, že je asi problém). Treba možno skúsiť ešte googliť, ak ide o nejakú vadu, určite nebudete sám s rovnakým problémom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Štrkac problem je len so zapnutim TV,vypnut sa tym istym tlacitkom da. Potom uz funguje vsetky funkcie DO. Zapnu sa da s roznymi inymi DO, len s originalnym nie.Keby bola chyba v TV, nezapol by ani s inym DO
    steelbull áno, máte pravdu, ja ale vnímam situáciu nasledovne: Pokyn (command) z DO odosielate rovnakým tlačidlom a pre zapnutie a vypnutie je odosielaný rovnaký command a rozhodnutie, či sa TV zapne alebo vypne je na TV. Ak je zapnutá, tak sa vypne a ak je vypnutá, tak sa zapne, ale prichádzajúci command je rovnaký (platí pre prípad, že máte "staré klasické" DO, nie DO pre prémiové modely TV - tam je situácia oveľa zložitejšia). Napadla ma ale aj alternatíva, že môžete mať pravdu aj vy a to ak by pri stlačení boli odosielané 2 commandy po sebe, jeden pre zapnutie a druhý pre vypnutie a jeden z nich TV ignoruje, tým pádom by do úvahy pripadala možnosť, že kvôli elektronickej chybe v DO sa odosiela pre zapnutie nesprávny command alebo sa neodosiela žiadny a command pre vypnutie funguje správne.
    Štrkac Lenze s tymto , akoze " vadnym DO " zapnem, aj vypnem celkom iny TV
      zbaliť

    Vadne dialkove ovladanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.