Zavrieť

Porady

Ako zmeniť prednú kameru v mobile na zadnú(počas potvrdzovania totožnosti)?

V istej zahraničnej banke mi dočasne blokli účet. Pre odblokovanie žiadala potvrdiť moju totožnosť cez mobil, odfotením dokladu, napr. OP. Predtým než vo formulári som sa dostala k foteniu, pýtal sa ma ktorú kameru chcem použiť. Omylom som si zvolila prednú ktorá robí selfie a neviem to zmeniť na zadnú ktorá by v obdlžníku odfotila obč. preukaz. Musí to byť fotka presne čitateľná, nerozmazaná akú s prednou kamerou nejde urobiť. Ako by som to mohla zmeniť, môžem sa vrátiť na screen a tam to nastaviť a vrátiť sa k foteniu? Skúšala som to ale k procesu potvrdenia, k foteniu ma už nepustilo. Za všetky rady vopred ďakujem. Typ telefónu SM-J530F, skúšala som preložiť SIMkartu do Samsung Galaxy A12.
Naposledy upravil mandyla : 14.01.24 at 18:46
4 komentárov     zbaliť
OneUp Ziadna banka neziada dodatocne udaje. Vsetky potrebne udaje ma zaevidovane. Zase v acii podvodnici
buchač ...môžem sa vrátiť na screen a tam to nastaviť a vrátiť sa k foteniu?
=====================
Predná a či zadná...furt jedno, obe sú rovnaké.
Rob, čo len chceš...alebo daj niekomu, kto to ovláda.
misoft "Pre odblokovanie žiadala potvrdiť moju totožnosť cez mobil, odfotením dokladu, napr. OP." - je to klasický odrb! Banka nikdy nepýta nejaké foto dokladov, podobizne. Toto robia podvodníci. Ak ti to "poslali" cez e-mail - pozri sa do hlavičky, z akej adresy sa to odosielalo. Každá banka má svoju oficiálnu a zabezpečenú stránku, kde si môžeš overiť, či naozaj ti zablokovali účet (ale pochybujem, že ho máš zablokovaný).
Poznámka na záver: ak si už to poslala, okamžite (cez OFICUIÁLNU stránku banky, cez IB) zmeň prístupové údaje, upozorni banku na podozrivý e-mail - tá (ak je seriózna) už sama podnikne kroky, aby ti nikto do účtu nevliezol, okrem teba. Mala by si mať 2FA.
buchač misoft (Dnes 10:27) "Pre odblokovanie žiadala potvrdiť moju totožnosť cez mobil, odfotením dokladu, napr. OP." - je to klasický odrb! Banka nikdy nepýta nejaké foto dokladov, podobizne.
===================
Ty si celý odrb. Miesto drístania si prečítaj všetky komentáre.
Do pozornosti ti dávam ten, kde je aj link.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je teraz online Chobot

  Chobot
  Nič neposielaj, určite je to phishing..

  Máš v tej banke vôbec účet? Prečo ti bol zablokovaný? Účet len tak nezablokujú.
  9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  buchač Môže a nemusí byť.
  Je normálnou praxou, že sa robí dotatočné potvrdenie totožnosti AJ cez mobil....viď linky.
  https://www.google.com/search?client...%BEnosti+banke

  Ale na druhej strane je v tomto prípade lepšia osobná návšteva banky alebo telefonický kontakt s osobou v banke, najlepšie, ak ju pozná klient pozná (osobný bankár).
  veronikasad Na infolinke banky, po overení totožnosti, vedia poskytnúť informáciu, či sa jedná o kontakt z banky...
  mandyla Banka ma vyzvala ešte v decembri aby som doplnila údaje , EÚ vraj sprísnila ochranu osobných údajov aby sa vylúčilo pranie špinavých peňazí. Túto výzvu som nebrala dosť vážne keď to asi nebolo tak zložité splniť ako teraz, po vypršaní termínu. Posielajú mi mail kde je postup krok za krokom čo mám robiť. Mám teda odfotiť OP, kde som si zvolila prednú kameru ktorou to nejde tak aby všetky údaje boli čitateľné. Zrušiť tú voľbu sa nedá. Prepnúť na zadnú na mojom telefóne počas toho procesu nejde. Skúšali to aj zdatnejší ktorí mobilu rozumejú násobne lepšie ako ja. Zmenila som aj nastavenia , napr. mailovú adresu, sim kartu som preložila do novšieho telefónu. Neviem na čo všetko je napojená tá moja zlá voľba, ak napr.aj na moje zák.číslo, tak asi nemám šance aby mi ho odblokovali. Asi by som sa potrebovala dostať na úplný začiatok procesu odblokovania aby sa ma ešte raz pýtal na kameru- zadnú či prednú.Je to inak super banka (WISE) na prevody peňazí do zahraničia, preto mi je tak ľúto že som to pobabrala. Sorry za dlhý komentár.
  veronikasad Choď osobne do pobočky, nech si OP odfotia. Ak nastavenie tvojho mobilu nezvládli zdatnejší, ťažko ti pomôže niekto cez net, ak si neuviedla ani typ mobilného telefónu.
  mandyla Áno, mala som uviesť typ mobilu, ak je možné, doplním. Sídlo banky je v UK, snažím sa riešiť bez osobnej návštevy. Používam ho 12 rokov, k úplnej spokojnosti.
  OneUp Banka pri otvoreni uctu robi kopiu OP. Cisty phishing
  mandyla Nie je to phising, som si istá. Počas užívania služieb banky mi expirovala platnosť OP. Poslala som kópiu pôvodneho OP z čoho je zrejmé že je neplatný a bol zadržaný pri prebratí nového.
  veronikasad Banky majú zrejme info z registra, keď sa mení OP, aj odomna pýtali, bola som na pobočke osobne. Mailom OP neposielam.
  ivka70 nemaju info z registra, maju ulozeny OP a zaevidovanu jeho platnost. Ak vyprsala, pri dalsej navsteve im system vyhodi, ze evidovy doklad potrebuje aktualizaciu ......
    zbaliť

  Ako zmeniť prednú kameru v mobile na zadnú(počas potvrdzovania totožnosti)?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.