Zavrieť

Porady

Automobil používaný súčasne dvomi SZČO

Dobrý deň. Som SZČO, vlastním automobil, ktorý som kupovala z podnikateľského účtu. Využívam ho na podnikanie, účtujem o PHM, platím zaň daň z motorových vozidiel. V roku 2023 však začal toto isté auto používať na podnikanie aj môj manžel, ktorý je taktiež SZČO. Má aj on povinnosť zaplatiť daň z motorových vozidiel za to isté auto, za ktoré som už uhradila daň z MV ja? Ďakujem za odpoveď.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 na zaklade coho pouziva manzel tvoje auto z podnikania na svoje podnikanie? Mate k tomu nejaku zmluvu a poziciavas mu ho za uhradu ...alebo ako si ho "delite" ?
vilob neuzatvárali sme medzi sebou žiadnu zmluvu . Ak je to potrebné, môžeme ju dodatočne uzatvoriť. Taktiež si ho nepožičiaval ani za žiadnu odplatu. V septembri 2023 predal svoje auto a keďže do konca roka nekúpil druhé, používal zatiaľ to moje. On si uplatňuje len paušálne výdavky a ja si uplatňujem len 80% PHM, čiže o km neučtujeme ani jeden.
veronikasad Že si ho kupovala z podnikateľského účtu znamená aj že ho máš zaradené v obchodnom najetku? Máš ho na IČO?
vilob Nie, nemám ho na IČO.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Automobil používaný súčasne dvomi SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.