Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie FO typ B - zdravotné poistenie

Ahojte, FO predala nehnuteľnosť v roku 2022
Podala daňové priznanie, zaplatila daň, avšak musela zaplatiť aj okolo 700 eur zdravotné poistenie
Bolo to rozdelené na splátky, platila od augusta 2023 do novembra 2023
Môže ešte teraz podať dodatočné daňové priznanie za rok 2023 s tým, že jej časť daní kvôli zaplatenému ZP vrátia??
ďakujem...
3 komentárov     zbaliť
veronikasad O akú sumu ZP ide?
janulka5595 Ahoj Veronika, píšem v zadaní, je to okolo 700 eur, asi 740 a nejaké drobné....
veronikasad Prepáč, nevšimla som si sumu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janulka5595 Ďakujem Veronika, a nebudú pokutovať 30 eur? Či to sa netýka tohto prípadu... ak je to typ B, tak len navýši sumu na r, 37 (zapl. poistné) ? Nepodávala som nikdy FO B priznania.. ďakujem moc!!!
    veronikasad Nebude žiadna pokuta, riadne DP bolo podané v lehote, teraz len opravujes základ dane. Ak daroval 2% dane, trošku sa s ním potrápis....
    Negoce v DDP musíš vyplniť časť XI. je jednoducho robená, navedie ťa....ak nie napíš na POradu. nájde sa niekto kto ti to skontroluje
    janulka5595 Áno žiaľ mal uplatnené aj 2% daní... ach.. ak by som si nevedela rady, určite sa na poraďákov obrátim.. moc ďakujem žienky...
    Negoce nič sa nestalo, ak máš zaplatené ZP napr. 1000,- €, 2% z nich boli 20 €, teda o túto sumu dostaneš z FS SR menej na dani........mala by si dostať 19% (zrejme), tak ti vyplatí FS SR rozdiel 190 - 20 = 170€......nie je to také zložité
    janulka5595 Ahojte žienky, kde prezne teda uvádzam sumu zapl. ZP? Aby mi správne potiahlo údaje do oddielu X
    veronikasad Ako výdavok vedľa príjmu z predaja nehnuteľnosti
    janulka5595 Ahojte žienky, tak som si k tomu akurát sadla a prosím Vás o odobrenie...
    O zaplatenú sumu ZP som navýšila výdavky v tabuľke 3, tým pádom mi ponížilo riadky 19,70,78,80,81,90,116,118,124 a ponížilo aj daň na r. 135.

    Čo sa týka X. oddielu, vyplnila som nasledovne:
    137 - r. 116 z riadneho DP podaného 3/2023
    138 - rozdiel medzi r. 116 dod. DP (aktuálneho) a riadku 137 (mínusová hodnota)
    139 - riadok 135 pôvodného riadneho DP (pôvodná daň)
    140 - riadok 138 (mínusová hodnota (preplatok) ponížený o sumu pôvodných 2% z riadneho DP)

    Takto ma pustilo vyplniť aj žiadosť o vrátenie preplatku...
    janulka5595 Pomôže niekto prosím?
    Negoce pomôžem ti, večer si pozriem DP
      zbaliť

    Dodatočné daňové priznanie FO typ B - zdravotné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.