Zavrieť

Porady

Ťahač + náves daň z MV 2023 sadzba dane

Ahojte, od rána sa nad tým zamýšľam, či mi to program generuje správne: ťahač + náves sa zaradí najbližšou nižšou ročnou sadzbou dane, ktorá sa pozžije u ťahača a osobitne aj u návesu.
Riadok č. 33 z technického preukazu keď zrátam + napr. u ťahača je 18 600 kg s dvoma nápravami a dáva mi tam sumu 1089 eur. nemala by tam byť suma 933 eur? a to iste náves ma 24 000 kg s s 3 nápravami najväčšiu celk.príp. hmotnosť dáva sumu 1144 eur, mne z toho vychádza 982 eur, viete mi to niekto vysvetliť?
Pozn. ťahač + náves jazdili celý rok v 1 jazdnej súprave.

nikto nepodavate DP k dani z MV?
Naposledy upravil cinky16 : 30.01.24 at 09:51
418673371_1043356236959094_7511059949117262822_n.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 ano, precitala som a ja tomu rozumiem asi inac, alebo moj program mi taha nieco zle?
    cinky16 lebo ked nahodim sucet riadku 33 z tech. preukazu a podla mojej prilohy vid vyssie, tak mi nezaradi do nizsej rocnej sadzby
    kn-alka aj na finančnej správe to treba nasurovo prepísať, automaticky berie tú vyššiu sadzbu - program má ako vedieť, že jazdí v súprave?

    ak nejazdí v súprave, berie sa vyššia sadzba
    cinky16 ok, tak to bude chyba v programe, tak ja mam cca 30 suprav, kto bo bude vsetko preratavat?..
    lebo ja v programe zaskrtnnem, ze ide o tahac alebo naves + ze mám byť zaradené do najblizsej nizsej sadzby,ale sumu mi to nezmeni...takze v programe bude chyba
    cinky16 Vyhadzuje mi chybu,ked som to prepisala na fin.sprave
    kn-alka však som písala, že to treba "nasurovo" prepísať - bude ukazovať chybu - žltú - môžeš podať
    cinky16 prilozila som foto, vyhadzuje mi cervenu chybu, tak neviem, co je zle
    kn-alka mne na finančnej správe svieti na žlto - cez čo to vyplnaš? cez e-dane? ... ja mám úplne iné rozdelenie formulára
    cinky16 Ano
    kn-alka nepracujem cez e-dane

    na finančnej správe to funguje
    cinky16 v poriadku, len my dakto vysvetlite, ked má náves 18,6 t a 2 napravy preco tam hadze sumu 1252 eur, ked zaskrtnem stvorcek náves tak hádze sumu 1089 eur, mne logicky vychádza 933 eur, ked ho zaradim do najblizsej nizsej sadzby
    kn-alka teraz som sa dočítala, že už nie je výnimka, že sa píše nižšia sadzba, ale ťahače a návesy majú zvlášť tabulku a z nej sa vypisuje daň - takže by malo byť tých 1089€

    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...diel/info-dzmv

    zľava na ťahač a náves je vlastne to, že majú nižšie sadzby
    cinky16 tiez som sa k tomu medzitym dopracovala, velmi pekne dakujem az pomoc.
      zbaliť

    Ťahač + náves daň z MV 2023 sadzba dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.