Zavrieť

Porady

Na Lv je 1/2 a 1/6 čo to znamená?

Na liste vlastníctva je napísaný majiteľ stým že má 1/2, prebehla kúpa, je tam iba jeden majiteľ napísaní na katasterportali. Rozumiem tomu tak že tú druhú polovicu vlastnil niekto iný (manželka)alebo teda že na tú druhú polovicu nemá právo a je tam niaka 3-tia strana zapletená? . Keďže prebehlo deticke konanie a na Lv je ku každému vlastníkovi písaná iba 1/6 .sú iba 3 právoplatný majitelia o ktorých viem a iba oni sú tam napísaní, mám ďalej pátrať a informovať sa na bytovom alebo kde by som sa mohla obrátiť prosím? Či toje teda naše ako vlastné alebo to máme iba v "podnájme" a nepatrí nám to celé ?
6 komentárov     zbaliť
kopretinka ty si niečo kúpila a teraz si zistila,že to nepatrí celé tebe? Tak bola to kúpa alebo dedičstvo alebo ako? Napíš to zrozumiteľne,postupne,kto čo zdedil,kto čo kúpil.
Zuzik2812 @kopretinka V katastri je hlavný vlastník (kúpa) je iba on písaní , on zomrel, na neho je tá kúpa písaná 1/2 . Išlo to na jeho príbuzných (deti) tie sú v katastri len napísaní a tie majú 1/6 . Kupujúci nežije ani jeho manželka žijú iba ich dediči 3 ľudia dokopy
kopretinka to kúpil len polovicu niečoho? Domu?bytu? pozemku? Takže po ňom dedili 3 ludia a každý z nich má 1/6? A ty si jedna z tých 3? alebo prečo sa do toho montuješ? ja to fakt nechápem,keď sú obaja manželia mrtvi,tak ako môže tú druhú polovicu vlastniť manželka,po nej nebolo dedičské? absolútne to nechápem
Zuzik2812 No áno na kataster portáli je písané že 1/2 ale manželka tam není písala, áno bytu . No neodpísala som to lebo jeho manželka tam ani v katastri písaná nieje . Iba on a 3-ja dediči (tí traja žijú) a som jedna z nich .
Nandrolon Nechápem, však keď si pozrieš na katastri konkrétny list vlastníctva, tak tam je kompletný zoznam kto má aký podiel v danej nehnuteľnosti
Zuzik2812 Však sú písaní on ako majiteľ a deti, len ten podiel ma prekvapil No bol písaní
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ešte sa zapotíš!

    "Rozumiem tomu tak že tú druhú polovicu vlastnil niekto iný (manželka)alebo teda že na tú druhú polovicu nemá právo a je tam niaka 3-tia strana zapletená?"

    Rozumieš tomu veľmi dobre, škoda, že až po funuse.
    Zuzik2812 @sito no tak ďakujem a neviete kde ? Jedine kontaktovať kataster príslušného mesta časti? Je niečo také ..

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nie som si istá, či dobre rozumiem reči tvojho kmeňa (pre mňa komplikované zadanie). ale skúsim takto - že podľa mňa jeden manžel zomrel - a ak bol byt v BSM tak automaticky 1/2 je vo vlastníctve druhého manžela a druhú polovicu zdedili 2 deti a druhý manžel rovnakým dielom. Takže: 1/2+1/6 =2/3 vlastní manžel a po 1/6 vlastnia 2 deti .
    píšeš o troch majiteľoch - môže byť?
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka manželka je mrtva,tam sú nejakí iní traja dedičia,manželka to nie je...
    Zuzik2812 Manželia sú mŕtvi . Ale on to kúpil a pri ňom sa ukáže 1/2 podiel . Druhý majiteľ tam není vedení . Potom sú tam iba deti a ty majú 1/6 .
    Katy a R Ak je polovica ešte na manžela - tak ešte neprebehlo DK (resp potvrdenie súdom). No a koľko je detí - ak 3 tak majú každé 1/6 (po manželke) . Ale ozaj píš zrozumiteľne ! nemáme vešteckú guľu, presne čo kedy nastalo. neviem čo s tou "kúpou" a koľko je účastníkov
    Zuzik2812 Prebehlo už dedičské konanie dávno po manželke. Aj po manželovi. Áno 3 deti . Stačí prečítať predošlé komentáre ak sa zobrazujú, a nechcelo sa mi vypisovať litánie kvôli tomu .
    Katy a R nuž tak treba počkať - kým súd zapíše - z toho druhého DK (rozhodnutie z DK preštuduj, aj termíny pozri) - okrem poplatku notárovi aj súdny poplatok ste zaplatili?
    Zuzik2812 Adamkovic17 no súd už nezapíše. bolo to dávnejšie preto sa pýtam tu a dovolať sa na úrady je ako za trest a pravdu sa dozviem jedine od úradníkov
    Katy a R V prvom rade si pozri Rozhodnutia z obidvoch DK! Tam to budeš mať napísané, kto presne čo zdedil! (nepíšeš, čo je v tom druhom rozhodnutí). A skontrolovať, či je zaplatený súdny poplatok!
    No a ak ste tú polovicu nedali do DK (neviem síce, ako by sa to mohlo stať???) , tak v tom prípade treba spraviť znova DK - a predediť (ako ti už Mária písala).
    Zuzik2812 No ono by to nebol taký problém keby to nieje vyše roka staré, takže tuším že zaplatené to je . Len ma hlavne zaujímalo ak tam má majiteľ bytu ktorý to kúpil (1/2 ) ale nikto iný tam písany nie je, že či to môže vlastniť aj nejaka tretia osoba , čo ja viem bytové.. či teda to patrí nám celé, čo teda asi nie keďže je to rozdelené tak ako to je rozdelené ale o ďalších iných majiteľoch neviem a nemá byť ani kto .
    Katy a R nuž ak stále má otec (zomrelý) polovicu a deti druhú polovicu (spolu) , tak už nič pre nikoho iného neostáva Ale ozaj pozri, či ste zaplatili aj súdny poplatok (nestačí tušenie) - tam môže byť pes zakopaný.
    Zuzik2812 No to má nenapadlo spočítať že vlastne mi už máme tu 1/2 ???? zblblo ma tá 1/6 ako to tam je písané .
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzik2812 Išla som cez túto stránku, ale podľa mena som šla a vyhľadala podľa majiteľa bytu (síce je mŕtvy ale je tam písany, kúpa a podiel je 1/2 ) a potom pod ním iba dediči (deti) majú 1/6 . Jeho manželka už nežije ..
    Mária27 3/6 sú tiež 1/2, čiže polovicu už deti majú. Druhú polovicu od otca musia predediť a dať si zapísať, aby malo každé dieťa 1/3.
    Zuzik2812 A neviete dokedy sa to dalo zapísať? Lebo pochybujem že po niakej dlhšej dobe sa to bude dať prepísať
      zbaliť

    Na Lv je 1/2 a 1/6 čo to znamená?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.