Zavrieť

Porady

Klimatizacia

Dobrý deň, je nejaká šanca vyriešiť tento problém so susedovov klimatizáciou ? Bývame v byto-dome my byvame hore a sused má byt pod nami kúpili sme byt kde už bola urobená predpriprava na klimatizáciu . Ale keďže by sme ju museli montovať cez susedov pozemok zatrhol nám to aj preto že on je nechce mať jednotku nad spálňou. Tak isto si v lete namontoval aj on klimatizáciu a jednotku si dal vyviesť rovno nám na stenu kde máme spálňu. Takže klímu keď ma zapnutú čo ju má zapnutú 24/7 alebo teda vždy púšťa na noc tak nám to strašne hučí v spálni a ja nemôžeme spávať. Vždy zaspím až okolo polnoci aj to s bolesťou hlavy. So susedom sa nedá vôbec dohodnúť ani sa s nami nebaví keďže má existenčné problémy s každým ktorý neskáču ako on píska. Je nejaká šanca alebo niečo čo by ho prinútilo zmeniť miesto jednotky ?
Ďakujem
misoft Pozemok patrí výlučne "dolnému" susedovi? Nie je náhodo v podielovom vlastníctve ten pozemok? Ak je v podielovom - máš i ty právo vstúpiť na ten pozemok.
Na druhej strane - ak máš dosť prachov - dať si urobiť meranie hluku a ak prekročí tá jeho klimatizácia (https://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-549#p4 §4, ods.1) - pokiaľ prekročí určenú hodnotu (https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Docu...x?DocID=264233 - tab.3) - 30dB v noci - môžeš práve aj ty jeho žiadať o odstránenie jeho klimatizácie.
Blachsus ) Ziadat moze hocico. Ak ide o chorobne problemoveho jedinca, bude sa odvolavat resp. kaslat na vsetky rozhodnutie. To su chorobni debilkovia, ktorych jedinym zivotnym cielom je kazdemu urobit zle. Tu na Porade takyto jeden tiez je - Redjohn a comp. Nenavidi ho rodina, susedia, tak sa "realizuje " 25 hodin denne tu
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.