Zavrieť

Porady

Čo v RZD, ak bol zamestnanec evidovaný na ÚPSVaR?

Dobrý deň, mám zamestnanca, ktorý ku nám nastúpil 1.10.2023. Požiadal nás o ročné zúčtovanie dane za r. 2023, pričom mi priniesol "Potvrdenie z ÚPSVaR", že od 17.5.2022 do 12.02.2023 a taktiež od 1.9.2023 do 30.09.2023 bol v evidencii uchádzačov o zamestnanie. Ja toto obdobie pre účely ročného zúčtovania dane niekde evidujem alebo potrebujem zisťovať, aký mal napr. príjem z ÚPSVaR? Keď som sa s touto otázkou obrátila na nášho dodávateľa ekonomického softvéru, tak mi povedal, že zisťujem jeho zdaniteľné príjmy počas tohto obdobia, ale tým asi myslel, či mal nejakú dohodu o VP, PČ, čo by mi predložil ako potvrdenie o príjme za r. 2023. Ďakujem veľmi pekne.
Negoce kolegyňa, váš zamestnanec, počas evidencie nezamestnaných na UPSVaR môže mať aj dohody i keď s nízkym príjmom......môže mať aj nájomné podľa § 6, ods. 3 ZDP , vyplácanie zdedených práv ai. ....teda nie je zaručené, že ak je niekto nezamestnaný nemôže mať zdaniteľný príjem ....doklady o evidencii na UPSVaR mzdovú účtovníčka nežiada, ak ide o zamestnanca .......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To, že bol v evidencii, k RZD nepotrebuješ. Potrebuješ len potvrdenia o zdaniteľných príjmoch zo ZČ od iných zamestnávateľov.(samozrejme ak ich mal)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dávka v nezamestnanosti nie je zdaniteľný príjem.
    Ak bol medzi jednotlivými evidenciami na ÚP zamestnaný u iného zamestnávateľa, je povinný predlozit od neho potvrdenie o zdaniteľnom prijme, mal tak urobiť do 15.2.
    Naposledy upravil veronikasad : 21.02.24 at 14:44

    Čo v RZD, ak bol zamestnanec evidovaný na ÚPSVaR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.