Zavrieť

Porady

Dodatočné danové priznanie, typ A , za rok2022 obaja uplatnili danový bonus na deti

Dobrý večer.Obaja rodičia za rok 2022 si u zamestnávateľa uplatnili DB na deti. Majú ročné zúčtovanie. Ako postupovať a čo vypisovať v priznaní, ked jeden musí vrátiť?Bude dodatočné, typ A, normálne vypíše podľa údajov ročného klasicky ako keby si vypracovával normálne DP..
4 komentárov     zbaliť
Negoce áno, normálne urobíte DDP a vyplníte tabl. odd. VII .....
pipiskova81 takže normálne otvorím tlačivko platné za rok 2022. príjem a odvody normálne vypíšem z ročného zúčtovania. Otázka,vypíšem aj nárok deti ,ked podľa správnosti ich nemal mať ale v robote mu ich dávali?a inak v ročnom zúčtovaní má doplnkové doch.sporenie 220eur...to tiež ?však je len 180eur?
Negoce iba 180,- €, ak nemal nárok na DB na deti, tak oň neziadaš.....
urobíš daňové priznanie, použiješ II. str. RZD na vysporiadanie dane, vysporiadaš asignáciu, vyplníš rab. VII. .....toto DP označíš ako DDP, podaj .....zaplatí štátu nedoplatok , ak nemá číslo účtu počká na poštovú zásielku, do 7 . kal. dní zaplatí
pipiskova81 nemal nárok,lebo si ich dávala manželka... takže ich tam ani neuvediem...len v riadku 59 uvediem sumu ,ktorú mu zamestnávateľ vyplatil....tým sa mi ukáže aj v riadku 62...a riadok 71 mi vychádza ako na úhradu.....v r.73 uvediem z ročného zúč. sumu dane,r.74 0 (lebo je rovnaká) a r.75 opíšem sumu z r.21 a asi mínus,kedže mal preplatok...ospravedlnujem sa, ale dodatočné som v živote nerobila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dodatočné danové priznanie, typ A , za rok2022 obaja uplatnili danový bonus na deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.