Zavrieť

Porady

Elektroinštalačné práce neplatca DPH na nehnuteľnosti v zahraniči.

SZČO Neplatca DPH chodí robit do zahraničia (Taliansko, Amerika, Francuzsko) na nehnutelnosti elektroinstalačné prace - služby fakturuje Českej spoločnosti . Ma povinnosť registrovať sa na par 7a a podavat súhrnny výkaz ? dakujem
4 komentárov     zbaliť
Negoce nie, nemá povinnosť registrovať sa na SK §7a DPH.......prečo? miesto dodania je mimo územia SK, teda DPH sa rieši podľa IT, FR zákonov (EU)......
vera15 dakujem pekne za odpoved , prosím vas možem otazku ? szco lešenárske práce v holandsku a prijem ma 43 tis - fakturuje ale slovenskej spoločnosti, započitavaju sa do obratu na DPH tu na sk ? otazka teda či ma povinnost registracie na DPH ak presiahne obrat 49700 . dakujem pekne
Negoce lešenárske práce , neviem čo to znamená.....
ale zákon je postavený tak, že ak vykonáva prácu na nehnuteľnosti, DPH sa počíta podľa umiestnenia nehnuteľnosti , v ktorom štáte vykonáva činnosť, tá DPH sa používa, obraty sa nepočítajú do SK DPH.....
ak vykonáva prácu na hnuteľnom majetku tak DPH ide režimom sídla odberateľa , v takom prípade ak je odberateľ SK tak sa dodania (obraty) počítajú podľa Zo DPH SK.......
vera15 Ďakujem pekne.. pytala som sa lešenárske prace vykonava na komínoch - výškové stavby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Elektroinštalačné práce neplatca DPH na nehnuteľnosti v zahraniči.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.