Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý deň, prosím o pomoc, zamestnanec bol od 01/2023 do 02/2023 na PN (deti 17 a 20 rokov), nevyšiel mu plný nárok na DB, za január mu bolo vyplatené 120,58 EUR a za február 179,94. V júli mi oznámil, že jeho 20-ročná dcéra prerušila štúdium od 27.04.2023. Tým pádom mu bol neoprávnene vyplatený DB vo výške 100 EUR. ČZD za rok 2023 bol vo výške 15513 EUR, má prosím nárok za január a február doplatok vo výške 79,48 EUR? Čiže tým pádom bude mať nedoplatok len 20,52 EUR? Ďakujem
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Za ktorý mesiac mal neoprávnene vyplatený DB?
peter.kovac126 za máj a jún, v júli to až zistil že mi nedal vedieť že dcéra už neštuduje
veronikasad Ideš robiť RZD alebo DP?
peter.kovac126 RZD
peter.kovac126 celý rok pracoval u nás, akurát za január a február nemal nárok na plný DB, tak teraz neviem či mu o ten nedoplatok môžem znížiť ten doplatok
kn-alka však práve na to sa robí RZD - vypočíta sa celoročný nárok a vysporiadajú sa prípadné preplatky/nedoplatky
Negoce napočítaj si nárok na DB podľa čzd s prihliadnutím na max. čiastky , odpočítaš vyplatený DB , rozdiel zrazíš......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Urobila by som to cez DP typu A, kde vypočítas skutočný nárok na DB (len za mesiace kedy mal nárok) a odpočítas DB vyplatený zamestnávateľom. Len bude problém, že vzniknutý preplatok musi uhradiť do konca marca, resp. do termínu predĺženej lehoty na podanie DP
    Naposledy upravil veronikasad : 27.02.24 at 13:57

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.