Zavrieť

Porady

Poukážky - nepeňažný príjem

Prosím o radu,

zamestnancom plánujeme dať k Veľkej noci poukážku z Tesca (nepeňažný príjem). Dostala som info od inej kolegyne, že je možné to zaplatiť zo sociálneho fondu a zároveň to mať ako príjem oslobodený od dane do 500€. No teraz som trocha pátrala a nepríde mi to ako správny postup. Je to možné? Prípadne ak sa to bude musieť zdaniť, vieme to aspoň vyplatiť zo SF? Dalo by sa to použiť ako "príspevok na stravovanie" nad rámec zo SF? Nie som si tým istá, keďže je to darčeková poukážka a dá sa za to kúpiť aj iný sortiment. Alebo do ktorej kategórie to zaradiť aby to bolo v poriadku a v súlade so zákonom? Poukážky sú už objednané a teraz si neviem rady, keďže iné peniaze navyše nemáme iba zo SF.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Môžete to dať aj zo SF, ale náklady na tvorbu SF vo výške tých poukážok musíte dať do nedaňových nákladov.
    Zamestnanec_1 takže to môže byť aj oslobodene od dane? dakujem pekne
    tigy Áno, ak tohtoročné náklady na tvorbu SF v alikvotnej výške zaúčtujete ako nedaňové. Inak by to nesplňalo podmienku oslobodeného nepeňažného príjmu.

    Poukážky - nepeňažný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.