Zavrieť

Porady

Zdravotne poistenie v DP typu B a paualnych vydavkoch

Chcem sa spytat, pri pausalnych vydavkoch si moze zivnostnik navysit 60% vydavky o sumu zaplateneho poistneho (mesacne) + zaplateneho nedoplatku rocneho zuctovania ZP (samozrejme len cast za zivnost), teda o obe sumy alebo len o jednu z nich?

Do riadku 37 Úhrn povinného poistného r. 37 je zaplatene positne zo zamestnania + cast z RZZP za zamestnanie ?
a
Preukázateľne zaplatené poistné z príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2
zákona je poistne zaplatene mesacne za zivnost + nedoplatok z RZZP za zivnost ?

Dakujem za odpoved.
Naposledy upravil ivka70 : 18.03.24 at 12:49
4 komentárov     zbaliť
veronikasad nedoplatok zo zamestnania (v akej výške?) bol vykázaný v RZZP SZČO a uhradený z podnikatelského účtu ?
ivka70 Nie, nebol, to je taky maly podnikatel, pouziva len jeden ucet, takze uhraene zo sukromneho uctu.
V RZZP je suma nedoplatku rozdelena na 42,5 eur zo zivnosti a 0,01 eur zo zamestnania.
veronikasad 42,50€ daj ako VOZD v členení poistné-nedoplatok RZZP a 0,01€ ako VNZD - ak učtuješ o všetkých položkách
veronikasad teraz som si všimla že píšeš o paušálnych výdavkoch, tak tých 0,01€ zo zamestnania nerieš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    neviem, či som správne pochopila - veď SZČO dáva poistné do tabuľky č. 1 (všetko zaplatené poistné) . automaticky ti to sčíta . Riadok 37 sa týka § 5
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 SZCO ma prijem aj zo zamestnania ... ale platil nejake minimalne ZP aj zo zivnosti.

    r. 37 je zaplatene positne zo zamestnania + cast z RZZP za zamestnanie ?

    a

    Preukázateľne zaplatené poistné z príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2
    zákona je poistne zaplatene mesacne za zivnost + nedoplatok z RZZP za zivnost ?
    Negoce r. 37 aj za zamestnanie , musí ti riadok 37 korešpondovať s Potvrdením o zdaniteľnom príjme....
    ivka70 a co s tym 0,01 centom ,ktory ide z RZZP zazamestnanie? ten na potvrdeni nie je
    Katy a R to by som neriešila
    ivka70 mna trapi to, ci mozem do vydavkov zo zivnosti zaradit aj RZZP aj poistne, nejako som sa na tom zasekla
    Katy a R áno - všetko tam daj (do tabuľky 1) - v prílohe č. 3 to potom rozpíšeš
    ivka70 dakujem
      zbaliť

    Zdravotne poistenie v DP typu B a paualnych vydavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.