Zavrieť

Porady

Čiastočný ID a podnikanie/SZČO

Ahojte, som čiastočný ID - 55%. Rozmýšľam do budúcnosti, že by som si otvorila živnosť a ponúkala službu - poradenstvo. V zásade to, čo teraz by robím ako TPP by som do budúcnosti robila ako contractor. Ako ZŤP človek mám úľavu na zdravotných odvodoch, že? Z pohľadu človeka s ID má pre mňa väčšiu cenu pracovať na TPP? Ja som typ človeka, čo chce mať všetko zaplatené riadne a načas, čiže by som určite platila odvody aj prvý krok, kvôli sociálke. Čo sa mi oplatí viac, živnosť alebo SRo? Ďakujem vopred za pomoc.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Aký ročný príjem z tejto činnosti predpokladás?
Lillys Nieco medzi 25000 - 30 000 rocne.
Negoce pozri si podmienky na zriadenie chráneného pracoviska, dielne.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri výpočte ID ti bola zohľadnenia doba dôchodkového poistenia až do dovŕšenia dôchodkového veku.Ak prejdes na živnosť, v závislosti od výšky príjmu, minimálne v prvom roku podnikania odvody do SP platiť nebudeš a toto obdobie ti nebude chybat pri výpočte starobného dôchodku.
    Rovnako zdravotné poistenie, platitelom zdravotného poistenia je za teba štát, minimálne do konca budúceho roka si môžeš určiť nulové preddavky, doplatis po vykonaní Rzzp.
    Ak ukončis pracovný pomer a zaevidujes sa na úrade práce, po splnení podmienok môžeš požiadať o výhodnú dotáciu na výkon samostatne zárobkovej činnosti pre občanov so zdravotným postihnutím

    Čiastočný ID a podnikanie/SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.