Zavrieť

Porady

Zodpovednost uctovnika.

Nie som si ista, ale bezny obycajny uctovnik (fakturant), moze mat pristup do bankoveho uctu spolocnosti a vykonavat pravidelne niektolko krat do tyzdna uhrady faktur a diet zamestnancov. Doteraz som sa s tym, nikde nestretla, aby toto robil uctovnik, ale robila to veduca uctarne, head of account, financny manager ci konatel spolocnosti.Ak ano tak nemal by mat aj vyssi plat? Co si o tom myslite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pristup na ucet je spojeny s hmotnou zodpovednostou, takze sa predpoklada vyssi stupen narocnosti prace.
    V mensich firmach to ani nemoze byt inak, ak je tam jeden jediny uctovnik a konatel nie je vzdy dostupny, niekto musi prevziat aj tuto zodpovednost.
    Ako si to firma definuje, je celkom na nej.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emanuelle86 Ako sa potom odrzkadluje ten vyssi stupen narocnosti prace? Znamena to ze by to mal robit niekto, kto je na seniorskej pozicii a teda mal by teda aj okrem zodpovednosti mat aj vyssi plat?
    veronikasad Odkedy pracuješ vo firme? Máš pracovnú náplň, v ktorej je zahrnutá aj táto činnosť? Aký stupeň náročnosti máš dohodnutý v pracovnej zmluve?
    emanuelle86 Pracujem od januara ako uctovnicka a je to sucast mojej ulohy, stupen narocnosti nemam nikde v zmluve urceny, neviem ako inak ho urcit.
    ivka70 stupen narocnosti prace je povinna zlozka zmluvy alebo naplne prace alebo katalogu pracovnych miest vo firme - od nej sa odvodzuje minimalna mzda pre danu poziciu.
    A pri hmotnej zodpovednosti je vyssi stupen narocnosti, nemusi ist o seniorsku poziciu ... take clenenie (junior,medior,senior) casto ani firmy nemaju
    emanuelle86 v zmluve nic take nemam uvedene a nemam ani hmotnu zodpovednots, jedine mam uvedeny nazov pozicie a mzdu. Casto sa stretavam s uzasom, ze mojou ulohou je pravidelna uhrada priamo v banke, pretoze toto bezny uctovnik ako ja nerobi.
      zbaliť

    Zodpovednost uctovnika.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.