Zavrieť

Porady

Hrozí mi nejaký problém ak som v ročnom zúčtovaní u zamestnávateľa zaškrtol, že chcem venovať 2% z dane a nakoniec ich nikomu nepoukážem?

Nechce sa mi nič vypĺňať nakoľko je to celkom komplikované tak by som len potreboval vedieť, či je to v poriadku ak nakoniec nepoukážem tie 2% žiadnej organizácii.
6 komentárov     zbaliť
Negoce čo je na tom komplikované? napísať Ičo a názov organizácie? a overiť si prijímateľa asignačnej dane???
keď si označil krížikom, že chceš poukázať asignančnú daň, pri osobnom preberaní DP ti to nevrátili, tam nepoukáže nikomu, keďže si neurčil prijímateľa.....ak si podával elektronicky, systém ťa vyzval, že si nevyplnil prijímateľa a ak si to dokázal podať ? ....maximálne budeš musieť opraviť, nič viac ti nehrozí.......
lubo1993 Mne to vôbec nič nehovorí, po zúčtovaní som dostal nejaké tlačivo na poukázanie ale čo s tým netuším. Tak v pohode nechám to tak.
Negoce v takom prípade nič ti nehrozí......v žiadosti o RZD si zaškrtol § 50 ZDP, preto ti musela mzdárka dať Potvrdenie o zaplatenej dani.....
lubo1993 akože aj celkom komplikácie podľa toho čo som našiel na stránke to mám doručiť na daňový úrad?
veronikasad O akú sumu sa jedná?
Negoce presne tak.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    nič sa nestane, nikomu tie 2% nepôjdu ... ostane viac darmožráčom

    Hrozí mi nejaký problém ak som v ročnom zúčtovaní u zamestnávateľa zaškrtol, že chcem venovať 2% z dane a nakoniec ich nikomu nepoukážem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.