Zavrieť

Porady

MRP - Úrazové poistenie - dohodár

Prosím, mám prvého dohodára a neviem mu nastaviť úrazové poistenie v MRP Win. Už som tu našla jednu radu od lenkak, ale mne to nevyšlo. Program mi odpočítal 0,8% zamestancovi a nie organizácii. Prosím ako to mám presne nastaviť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Choď na kartu pracovný pomer u daného dohodára, potom 2x klikni na kartu Poistné, 2x na položku úrazové poistenie, a nadefinuj podľa prílohy.
    • File Type: zip up.zip (34.3 KB, 37 videní)

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Pri pridani akehokolvek prac. pomeru zamestnancovi sa poistne nastavia automaticky (podla definicie v ciselniku pracovnych pomerov). Takze ak ste nerobili ziadne experimenty malo byt urazove poistne zamestnanca nastavene na 0% za zamestnanca a poistne organizacie zaskrtnute.

    Konkretne percenta (vseobecne u vsetkych poistnych) su nadefinovane v mzdovom ciselniku a do tych tiez nie je dovod zasahovat.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    lenkak
    Ešte je možné, že má staršiu verziu.
    Ja to skor vidim na "experimentovanie". Na to aby program vypocital urazove poistenie namiesto za organizaciu za zamestnanca je uz potrebny naozaj aktivny pristup.

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Pingino, máš pravdu, už som sa v tom kafrala, ale aj tak mi to nevyšlo. Ja sa Vám ospravedlňujem, ale jedná sa mi o garančné poistenie a nie úrazové ako som písala. Mám staršiu verziu a chcem to neako zadefinovať i sem. Pri výpočte mzdy sa ma program opýta, či má zobrať za vym. základ 6900,- Sk, lebo vymeriavací základ pre garan. poistenie je 0,-Sk. Ako mu mám zadefinovať, že to chcem vypočítať zo sumy 3200,- Sk. Ďakujem a ešte raz sa ospravedlňujem.
    Naposledy upravil Terezap : 10.10.06 at 22:21

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    GP musíš mať nastavené tak isto ako UP(viď prísp. č. 2 od Lenky). Ak to budeš mať takto nastavené, nebude VZ 0. Pri výpočte mzdy pri otázke, či za VZ má zobrať 6900 Sk odklikneš odpoveď NIE a vypočíta Ti odvody z 3200 Sk. Ešte si skontroluj, či máš správne nastavenie v Číselníky/Mzdový číselník/Práca so mzdovým číselníkom/Poistné

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Marína, ďakujem pekne. Už mi to vyšlo. Nemala som nastavený dobrý vym. základ v mzdovom číselníku. Ešte raz ďakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V Mzdovom číselníku Ti neodporúčam nastavovať veci, pokiaľ nevieš čo robíš. Netipuj. Teraz to až taký vešľký problém nebol, len daj si pozor.
    Ostatok - ako píše Marína.

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Mám multiverziu a v nej jednu skúšobnú firmu, kde si všetko nové najskôr vyskúšam a až potom idem do ostrej firmy. Ale inak ďakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Robíš veľmi dobre, aspoň sa takto niečo naučíš. Tak kľudne skúšaj v pokusnej firme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.