Zavrieť

Porady

petržlenová vňať

Pestuje si niekto petržlenovú vňať v kvetináči? Ja som sa o tom pokúšala, ale zakaždým skapala. Je vynikajúce do varenia. Poraďte.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Kúp si kučeravý petržlen. Vňať ešte kučeravejšia, zelenšia. Netvorí koreň ale len vňať.:p

    srakora je offline (nepripojený) srakora

    srakora
    Normálne zo semiačka? Lebo som už skúšala aj odrezať vrch z koreňa, ale z normálneho petržlena, ale bolo to o ničom.
    Ďakujem
    Elena Navrátilová
    Normálne zo semiačka. Odrezaný vrch z petržlenu odporúčam do plytkej nádobky /podšálka pod šálku/, s vodou a do toho dať odrezaný vrch. Veľa úspechov. Ale odrezaný vrch do zeme isto nie.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    srakora
    Pestuje si niekto petržlenovú vňať v kvetináči? Ja som sa o tom pokúšala, ale zakaždým skapala. Je vynikajúce do varenia. Poraďte.

    Ďakujem.
    Najdlhsie ti vydrzi vnat, ak z hrubého cerstveho petrzlenu zrezes asi polovicu,otocis ho tak aby vnat rastla smerom dole a z hornej strany vydlabes dierku, do ktorej budes nalievat vodu tak, aby nikdy nebola prazdna.po niekolkych dnoch ti zacne rast prva cerstva vnat.aby ti to stalo, tak do kriza napichnes sparadla a polozis do nejakej vascej najlepsie sklenenej nadoby. Ak chces pestovat v kvetinaci, tak zasad petrzlen do zmesi piesok,hlina 1:1 a ulozis na tmavsie a chladnejsie miesto.Bude dlhsie trvat kym ti vyzenie prve vyhonky,bude ich aj menej, ale vydrzi od jesene az do jari..ak niecomu nerozumies, tak napis rada vysvetlim

    rede je offline (nepripojený) rede

    rede
    Mám to už za sebou. Teraz dávam nakrájanú do mikroténového vrecúška a do mrazničky. Nie je žiadny rozdiel a máš po starosti.
    Elena Navrátilová
    Teraz som vyčítala, malý petržlen do kvetináča so zemou, nakrátko ostrihať. Keď sa adaptuje, začne rásť vňať.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ja som si na jar zasadila semiačko kučeravého petržlenu do kvetináča a mám vňaťku až doteraz .

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Ja suším petržlenovu a zelerovu vňať v sušičke - aj farba je lepšia ako z mrazničky a aj sejem semiačka z kučeravého petržlenu a pažítky do kvetináčov každý rok. Mám ich v kuchyni v rohu okna a darí sa im.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.