Zavrieť

Porady

Spatny leasing

Prajem dobry den. Kupili sme osobne vozidlo od fyzickej osoby. Auto bolo zakupene na zaklade kupnej zmluvy. Fyzicka osoba nebola platca DPH.
Ja som kupu zúctovala na 042/221 ale o mesiac firma vybavila spatny leasing. Leasingovka nam vrati peniaze ponizene o akontaciu/20%/.
Potrebujem poradit ako postupovat v uctovani.
Zaroven by ma zaujimalo, ako je to s DPH pri odpredaji vozidla Leas. spoloč.
Dakujem
Naposledy upravil jtomcikova : 13.10.06 at 11:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mak je offline (nepripojený) mak

    učtovník mak
    Dobrý deň, mám k Vám prosbu, potrebovala by som poradiť ohľadom kúpy auta na leasing - jednoduche účtovníctvo, - ako účtovať, a je tam aj akontácia. Viem, že v účtovaní boli zmeny, a preto neviem ako to momentálne zaúčtovať. Ďakujem za radu a prajem pekný deň. mak
    Monika Kováčová
    mak
    Dobrý deň, mám k Vám prosbu, potrebovala by som poradiť ohľadom kúpy auta na leasing - jednoduche účtovníctvo, - ako účtovať, a je tam aj akontácia. Viem, že v účtovaní boli zmeny, a preto neviem ako to momentálne zaúčtovať. Ďakujem za radu a prajem pekný deň. mak
    si v Podvojnom účtovníctve, možno preto si nenašiel čo hľadáš. Ale nič to, hore je biela lišta - Hľadaj, napíš leasing jednoduché účtovníctvo a uvidíš, že nájdeš čo potrebuješ. Kompletne.
    Fakt. Vyskúšaj. Držím palce.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    ermon
    Ak bolo zaradené do užívania, treba ho vyradiť. Faktúru - predaj Leasingovej spoločnosti účtuješ 311/641 DPH 311/343.
    Úhradu za túto faktúru účtuješ 221/311 - časť a časť (20%) interným dokladom kompenzuješ so záväzkom z prenájmu.

    DPH riadne vyfakturuješ a zaplatíš DÚ, samozrejme.
    Ten výnos z predaja lizingovej spoločnosti sa musí časovo rozlíšiť ( §30a bod 14 postupov účtovania.
    predaj lízingovke sa teda zaúčtuje 311/384
    do výnosov sa bude zúčtovávať v závislosti od doby prenájmu 384/648

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.