Zavrieť

Porady

Mononukleóza

Vie mi, prosím, niekto poradiť, akú diétu má dodržiavať dcéra, ktorá leží s infekčnou mononukleózou? "Odborná" rada znela, že diétu číslo 4, ale aká to je, to je akosi zahalené tajomstvom... Ďakujem!
Usporiadat
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Užila som si tiež túto chorobu ale dá sa to zvládnuť. Len mi vtedy keď som išla z nemocnice zabudli povedať, že mám držať dietu a keď som prišla po týždni na kontrolu tak sa ma pýtala či držím dietu a ja som sa opýtala akú? Lekárka bola tak prekvapená a pýtala sa mi dali sestričky papier s dietou a ja jej na to že nie. Mám s toho obdobia fotky než som išla do nemocnice vyzerala som ako keby som sa prebrala po nejakej otrave. Držím všetkým palce nech sa uzdravia.Pa
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Jasom dcérke po prepustení kúpila sirup od ENERGY na pečeň. Mala výborné výsledky, akurát nemôže byť darcom krvi. Skoré uzdravenie
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

kira
Jasom dcérke po prepustení kúpila sirup od ENERGY na pečeň. Mala výborné výsledky, akurát nemôže byť darcom krvi. Skoré uzdravenie
Vieš čo je paradox. Išla som darovať krv a 2 razy mi zobrali vždy keď sa ma opýtali čo mi bolo tak som povedala, že som mala mononukleózu a oni že keď mám pečenové testy OK tak nieje žiaden problém. Pred rokom som zase išla darovať krv a sú nové listy na vyplnenie a tam som priamo uviedla, že som mala mononukleózu a potom ten lekár volal na infekčné a tam mu povedali že som to mala v takom stave, že nemôžem už vôbec darovať krv. To sú paradoxi v našom zdravotníctve!
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Nás na to upozornili hneď po prepustení, ale v našom zdravotníctve je všetko možné.
0 0
Adria.ma Adria.ma

Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

Dada
Nemala by jesť vyprážané, mastné jedlá, žiadne čokolády, kakao, čerstvé koláče, skoro taká diéta ako žlčnikári čo majú.
Súhlasím s príspevkom. Sama som prekonala túto formu mononukleózy, bola som s tým doma 2 mesiace, aj tak sa to zistilo, keď som si sama našla účinné "lieky" V tej dobe existoval taký dobrý džús - MARI - ríbezľovo-mangový zo SABINY Sabinov (už neexistuje), brala som aj B komplex - hlavne riboflavín a pyridoxín. Treba zvýšiť príjem vitamínov, užívať bioflavonoidy - obsahujú ich hlavné kvety rastlín, ale aj čierne ríbezle... Tiež na regeneráciu pečene odporúčam odvar z Pestreca mariánskeho (Sylibum marianum), 1 lyžička semienok (pred varením podrviť v mažiari) sa varí s 2-3 dcl vody zhruba 7 minút. Neviem si spomenúť na čaj, adá sa mi , že sa volá UNGOLEN, to je pri rekonvalescencii po takýchto typoch infekcií, mononukĺeóze i žĺtačke...
0 0
Adria.ma Adria.ma

Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

kira
Jasom dcérke po prepustení kúpila sirup od ENERGY na pečeň. Mala výborné výsledky, akurát nemôže byť darcom krvi. Skoré uzdravenie
Ak sa nemýlim tak ten sirup sa volá REGALEN
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Máme v rodine tiež mononukeózu. Chcem sa opýtať aké sú najlešie doplnkové lieky a či stačí držať 3 mesiace dietu. Bude potom pečeň v poriadku, alebo sú to už doživotné následky.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Je dolezite vykonavat kontroly, nakolko choroba mava casto i remisie. Liecba okrem antibiotik je polyvitaminy, v pripade postihnutia pecene i podavanie steroidov.
0 0
Adria.ma Adria.ma

Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

Julča
Máme v rodine tiež mononukeózu. Chcem sa opýtať aké sú najlešie doplnkové lieky a či stačí držať 3 mesiace dietu. Bude potom pečeň v poriadku, alebo sú to už doživotné následky.
REGALEN od ENERGY
0 0
werewolf werewolf

werewolf je offline (nepripojený) werewolf

Dobrý deň. Chcel by som sa vás opýtať, mal som mononukleózu a už som v poriadku. Mam dobré pečenové testy, len aslo mam zatial zvýšené. Chcem sa opýtať či by sa mi mohlo niečo stať keby som si dal taký liter a pol vína? Za odpoved dakujem.
0 0
margia margia

margia je offline (nepripojený) margia

to zalezi od dlzky doby ktora od vyliecenia presla, napriklad u mna bola (vtedy) zistena mono pred vyse polrokom, uz som mal aj po kontrole, vsetko ok, takze som si na chate doprial, lenze to som nemal robit, lebo vyrazky ktore som mal z mono sa vratili (tie neprijemne - cervene, co steklia ako po ustipnuti) a trapili ma este dalsie cca 2 mesiace, takze neodporucam, islo o to, ze imunitu som mal aj po vyse polroku stale oslabenu
0 0
alazan alazan

alazan je offline (nepripojený) alazan

...no mna pred 17 rokmi liecili Prednisonom a dodnes mam pretukovatenu pecen - aj pri 60 kg vraj ako 120 kg chlap zvacsenu v max. pripustnej hranici a najlepsie by bolo dodrziavat zlcnikovu dietu... no ale dam si vsetko... iba viem, ze to musi byt s mierou...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či dievča s prekonanou mononukleozou môže darovať krv? ď
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

V starších príspevkoch k tejto téme písali, že sa nemôže dať krv.

Môj syn mal mono v 3,5 rokoch. Bol veľmi chorý, horúčky okolo 40a dusil sa, pretože mal tak zväčšené mandle.
Bol 16 dní na samotke na infekčnom na Kramároch.
Liečili ho Lynkomycinom, čo je ATB. Tak neviem.
Viacerí tu píšu, že sa mono antibiotikami nelieči.
0 0
andreaxx andreaxx

andreaxx je offline (nepripojený) andreaxx

Pred 4 rokmi som si doma odlezala mononukleozu, bola podchytena hned na zaciatku, takze som nemusela ist do nemocnice. Nesmela som brat ziadne lieky, musela som dodrziavat prisnu dietu-okrem toho, co tu uz bolo uvedene- nesmela som jest ani bielu muku-ziadne cestoviny, kolace,ale iba razny chlieb, chlebicky co su ryzove, ryzove so sojou a pod.,ziadne konzervy, bravcove maso, udeniny, odlezala som si taky mesiac, ale nemala som ani silu niekde chodit, nieto behat. Velmi mi pomohla aj cerstva mrkvova stava bez konzervacnych latok-dodava silu pocas choroby. Dietu som drzala do pol roka a potom som postupne nabehla na normalnu stravu. Takze len trpezlivost a prisna dieta bez klasickych liekov a bude to v pohode.
0 0
minkaBR minkaBR

minkaBR je offline (nepripojený) minkaBR

ahoj...akurát dnes som sa vrátila z nemocnice s vyležanou diagnózou infekčná mononukleóza..dali mi letáčik čo môžem jesť ale veľmi mi to nepomohlo...ak by ste boli taký ochotný a napísali mi čo môžem bola by som veľmi rada lebo neviem ktoré druhy ovocia a zeleniny môžem,čo maso a tak v čom sa mám obmedzovať a podobne...možem napríklad uhorky,melón,koreňovú zeleninu a pod.? Ako dlho musím držať dietu??Ďakujem
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Čo sa trápite kvôli mononukleóze? Ved na to existujú rôzne druhy liečby. Ja som si ju vyliečila za štyri mesiace, obvodná lekárka zírala ako vyzír na výsledky. Nechápala chuderka, ale neopýtala sa ma, ako je to možné (však iba lekári vedia všetko najlepšie, nie?).
0 0
Felícia Felícia

Felícia je offline (nepripojený) Felícia

Keď čítam tieto príspevky o mononukleoze nestačím sa diviť. Ja som prekonala mononukleozu a nikto mi nekazal držať nijakú dietu. Ale som prekvapená že píšete že sa neužívajú antibiotika. Ja som dostala od doktorky na infekčnom lekársky predpis na natibiotika, viem že ich bolo viac dvoje alebo troje a musela som si ich vybrať v Rakusku. Lekárka povedala že tu ani v Čechách ich nedostanem. K týmto liekom som ešte brala nejaké vitamíny, lebo tie lieky sa museli brať spolu s vitamínmi (denne to bolo nejakých 9 tabliet), každý týždeň mi brali krv na pečenové testy. Keď som podstúpila túto liečbu, chodila som ešte ale tri roky na kontrolu, lebo lekárka hovorila že ostatné sa už musí vstrebať do tela same, a tak mi sledovala ako sa hodnoty znižujú. Takže neviem, som prekvapená čo píšete.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Ja som sa tiez trochu divil, ze co vsetko sa za tou mononukleozou skryva. O tom, ze som prekonal mononukleozu som vobec nevedel, dozvedel som sa to az niekedy neskor z krvnych testov, ale kedy som ju mal ... proste bez priznakov, asi to len potichu prehrmelo
0 0
Felícia Felícia

Felícia je offline (nepripojený) Felícia

U mna sa mononukleoza prejavovala zvýšením teploty. Asi tri mesiace ma hrozne keď som prišla z roboty boleli klby a kedykolvek som si zmerala tepltotu tak som mala zvýšenú. Tak som išla k lekárovi a on povedal že môže byť veľa príčin prečo mám zvýšenú teplotu, tak som absolvovala strašne veľa vyšetrení, nikde nič a naposledy som si nechala infekčné a tam mi zistili mononukleozu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať