Zavrieť

Porady

Dodanie tovaru+preprava z Chiny

Prosim o radu, nieco som si uz nasla, ale potrebujem si to upresnit.
Nas dodavatel - Rakusko, nam dodava tovar a prepravuje tovar z Chiny priamo k nam, kde my mame vystavene a zaplatene JCD. /1. vykladka v Hamburgu/. Prepravu z Hamburgu objednavame my. 1/2 prepravu z Chiny do Hamburgu financne znasame my.

1. Fa vystavene od dodavatela vystavene bez DPH - samozdanim.
2. Teraz mi nie je uplne jasne co s DPH a clom z JCD. Docitala som sa na porade, ze to fakturuju naspat svojmu dodavatelovi.

Potrebovala by som poradit s touto problematikou. Dufam, ze som to napisala dost zrozumitelne.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Namalo by to byť v tomto prípade tak,že si uplatníš len DPH z JCD? Neviem, či by tu malo platiť samozdanenie? Moc som asi nepomohla, ale možno niekto skôr zareaguje na môj, možno nesprávny názor.

    All je offline (nepripojený) All

    All
    Myslim si, ze ked dodavatel je Rakusan - je platcom DPH aj my, tak by som dala samozdanenie.
    JCD mi vychadza, ze je to vlastne kvoli preprave - dovoz priamo k nam a nie do Rakuska.
    Vie niekto poradit?

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Aha, tak áno, keď ste aj vy aj dodavateľ platcom DPH, tak tu platí samozdanenie. My tiež máme takýchto dodávateľov - po väčšine obchodujeme s ČR, samozdanenie samozrejme robím, keďže ide o nadobudnutie tovaru. Zmiatla ma tam ta Čína.

    Dodanie tovaru+preprava z Chiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.