Zavrieť

Porady

prepocet stupnov F a C

kto mi poradi? skor by to patrilo k receptom, ale tam mozno muzi ci zeny matematici nechodia
dnes idem vyskusat novy recept..a neviem presne, ako sa dopocitat, kolko stupnov F je 150 stupnov C
co si slabo pamatam, tak 0 stupnov C je minus 32 F, a tak 132 st.F je 132-32 deleno 1.8 ...
alebo ako to je? potrebujem prepocitat 150,160,180,200,220 stupnov C na F
kto poradi?? budem vdacna a kolaciky snad budu konzumu schopne..vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Niekto tu pred časom dal k dispozícii tento prevodník. Dobrá pomôcka. Nikde ho neviem nájsť, tak namiesto linku ho "priliepam".

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    evina..keby náhodou máš s tým problémy tu máš tabuľku
    150 = 302 F
    160 = 320 F
    180 = 356 F
    200 = 392 F
    220 = 428 F
    a koláčiky môžeš kľudne na koštovku poslať

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    diky silviii..na scrable mi prave sisi dala tiez vzorec,ale ten vypocitat treba a ty si to urobila za mna, nemusim hladat kalkulacku..a co ked som uz aj zabudla pocitat? tebe verim, takze diiiik

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    ekin
    kto mi poradi? skor by to patrilo k receptom, ale tam mozno muzi ci zeny matematici nechodia
    dnes idem vyskusat novy recept..a neviem presne, ako sa dopocitat, kolko stupnov F je 150 stupnov C
    co si slabo pamatam, tak 0 stupnov C je minus 32 F, a tak 132 st.F je 132-32 deleno 1.8 ...
    alebo ako to je? potrebujem prepocitat 150,160,180,200,220 stupnov C na F
    kto poradi?? budem vdacna a kolaciky snad budu konzumu schopne..vdaka
    Ekin, už ti odpovedala Silvia, aj ti to vypočítala - iba doplním:
    C = (F - 32)/1,8
    F = (C*1,8)+32

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    ekin
    diky silviii..na scrable mi prave sisi dala tiez vzorec,ale ten vypocitat treba a ty si to urobila za mna, nemusim hladat kalkulacku..a co ked som uz aj zabudla pocitat? tebe verim, takze diiiik
    Evina..
    no..tomu verím,žeby si nejakú kalkulačku našla..jednu máš aj vo windowse..a verím..že ako správna účtovníčka, vieš aj rátať
    ale čo človek pre teba neurobí
    a teraz utekaj dávať pozor na tie koláčiky..nech ich nespáliš..bo také mi nechutia :p

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    dakujem vsetkym, vedela som, ze Porada nikdy nesklame..ale sklamem tych, co cakali sladku odmenu: kolaciky sa nepodarili, lebo som pouzila americke suroviny, t.j. cukor, co nie je sladky, maslo - nesolene a bolo so solou, naviac vsetko sa mi spojilo /mali byt placicky/ a tak som to zo zufalstva zbila do kopy, poliala rumom /kdeze je ten slovensky??? vonavy??/ pridala par ochutin a urobila kokosove gulky. Chutia ako karamelovo-pernikove, ale nevyhodia sa
    takze chudnutiu nazdar ..:p

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Evi, takmer vidím na diaľku tvoj zúfalistický optimizmus (a či naopak?) Placičky robila moja mamina často, veru sú mňam, keď sa vydaria. Malý neúspech vidím v chybe réžie....tamtí domorodci Ťa nevarovali o masle a Peťo nepriviezol na stretko litrík tuzemáku , ktorý naši domorodci nabalia pred cestou za oceán do kufra ako prvú, najdôležitejšiu položku . Teším sa na Tvoje ďalšie aj nepečené príbehy.

    prepocet stupnov F a C

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.