Zavrieť

Porady

Živnostník a odvody

Ahojte poradaci,

som maly zivnostnik a odvody na zdrav. a soc. poistenie platim z minimalneho vymeriavacieho zakladu ako povinne poistena osoba. Doteraz som bol zdravy ako ryba a tak som sa o nic nestaral a plnil si svoju platobnu povinnost. Stal sa mi vsak uraz (nie pracovny) s predpokladanou dobou praceneschopnosti niekolko tyzdnov. Co musim poslat zdrav. a soc. poistovniam a ako si vypocitat odvody? Mam narok ma nejake davky?

Jasper
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ZP nemusíš posielať PN, ale musíš naďalej platiť preddavky - potom pri ročnom zúčtovaní ZP si uplatníš mesiace PN. /odporúčam oxeroxovať si PN/

    Do SP musíš poslať PN-ku, budeš platiť iba za počet zdravých dní v mesiaci t.j., 7600 / počet kalendárnych dní /napr. 31/ x počet zdravých kalendárnych dní a z tohoto vymeriavacieho základu si vypočítaš poivnný odvod v mesiaci.
    Samozrejme ak budeš plný mesiac PN - tak do SP neplatíš nič.

    Na dávky máš nárok.

    Živnostník a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.