Zavrieť

Porady

Chcem založiť s.r.o.

Traja si urýchlene chceme založiť s.r.o.- vsetci sme zamestnaní v pracovnom pomere
Co je lepšie?
1 konateľ + 2 spoločníci
3 konatelia
Ako konateľ si môžem otvoriť živnosť na PO a
ako spoločníci si musia otvoriť živnosť? Na FO alebo PO?
Nechceme byť zamestnancami s.r.o. kôli odvodom.
Okrem dane zo zisku nechceme platiť žiadne odvody - je to možné?
Môže moja manželka, ktorá je zamestnaná inde mi pomáhať napr. na 4h?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    present
    Traja si urýchlene chceme založiť s.r.o.- vsetci sme zamestnaní v pracovnom pomere
    Co je lepšie?
    1 konateľ + 2 spoločníci
    3 konatelia
    Ako konateľ si môžem otvoriť živnosť na PO a
    ako spoločníci si musia otvoriť živnosť? Na FO alebo PO?
    Nechceme byť zamestnancami s.r.o. kôli odvodom.
    Okrem dane zo zisku nechceme platiť žiadne odvody - je to možné?
    Môže moja manželka, ktorá je zamestnaná inde mi pomáhať napr. na 4h?
    Skus trosku pohladať ohľadne tejto témy, bolo rozpísané podrobne.
    Ako spoločníci a konatelia si nebudete vybavovať živnosť. Živnosť si musí vybaviť s.r.o. na základe podpísanej zakladateľskej zmluvy. V rámci zmluvy sa určí jeden človek, ktorý to bude mať na starosti vybavovať.

    present je offline (nepripojený) present

    present
    Ďakujem. Som tu nový a cítim sa ako Nezvestný. Snáď sa zorientujem.
    - Priveď koňa k vode, ale piť už musí sám.-

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    present
    Nechceme byť zamestnancami s.r.o. kôli odvodom. Áno, môžte byť iba spoločníkmi a prípadne všetci konateľmi.
    Okrem dane zo zisku nechceme platiť žiadne odvody - je to možné? Áno, je to možné v prípade, ak spoločnosť dosiahne zisk.
    Môže moja manželka, ktorá je zamestnaná inde mi pomáhať napr. na 4h?Nie, manželka bez pracovnej zmluvy alebo DoVP (alebo inej zmluvy) nemôže pre s.r.o. pracovať - bola by to nelegálna práca. Toto platí iba v prípade SZČO.


    Doplnené v texte modrou farbou.

    present je offline (nepripojený) present

    present
    Pochopil som správne, že ak prednmetom podnikania je predajňa, moja manželka, ktorá je zamestnaná v inej firme, múže v mojej s.r.o. -predajni pracovať len na základe pracovnej zmluvy, alebo dohody o VP? Ďakujem.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    present
    Pochopil som správne, že ak prednmetom podnikania je predajňa, moja manželka, ktorá je zamestnaná v inej firme, múže v mojej s.r.o. -predajni pracovať len na základe pracovnej zmluvy, alebo dohody o VP? Ďakujem.
    Nemusí byť pracovná zmluva, ak je zároveň konateľka. Konateľ môže dostať(ale nemusí) napr. na konci roka odmenu a na to nepotrebuje pracovnú zmluvu.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    present
    Pochopil som správne, že ak prednmetom podnikania je predajňa, moja manželka, ktorá je zamestnaná v inej firme, múže v mojej s.r.o. -predajni pracovať len na základe pracovnej zmluvy, alebo dohody o VP? Ďakujem.
    Alebo ak je spoločníčka s.r.o. môže pracovať a nepoberať odmenu, pretože je so svojou s.r.o. v obchodnoprávnom vzťahu. Taktiež tak ako píše M3G, môže byť konateľka.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    present
    Pochopil som správne, že ak prednmetom podnikania je predajňa, moja manželka, ktorá je zamestnaná v inej firme, múže v mojej s.r.o. -predajni pracovať len na základe pracovnej zmluvy, alebo dohody o VP? Ďakujem.
    Pokiaľ manželka nepracuje vo firme, ktorá má zhodný predmet podnikania s tvojou firmou, môže byť v tvojej firme konateľka. Konateľ by mal mať s firmou, pre ktorú je konateľom zmluvu na výkon funkcie konateľa. V tejto zmluve by mala byť dohodnutá aj odmena konateľa, ktorá sa zvyčajne vypláca mesačne. Výkon funkcie konateľa nie pracavný vzťah podľa pracovného práva.

    present je offline (nepripojený) present

    present
    Ďakujem za odpovede.
    Ako konateľ dám do spoločnosti peňažný vklad a chcem používať ako konateľ svoje služobné vozidlo pre účely podniku.
    Čo je výhodnejšie?
    Mať auto v podniku, alebo využívať svoje súkromné vozidlo pre podnik.
    Neviem sa zorientovať v uplatňovaní náhrad za používanie vozidla.
    Naposledy upravil present : 25.10.06 at 14:58 Dôvod: Ďalšia otázka.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    present
    Ďakujem za odpovede.
    Ako konateľ dám do spoločnosti peňažný vklad a chcem používať ako konateľ svoje služobné vozidlo pre účely podniku.
    Čo je výhodnejšie?
    Mať auto v podniku, alebo využívať svoje súkromné vozidlo pre podnik.
    Neviem sa zorientovať v uplatňovaní náhrad za používanie vozidla.
    V úvode by som Ti doporučile zoznámiť sa aspoň so základnými pojmami obchodnej spoločnosti /s.r.o/. Lepšie by sa nám s tebou diskutovalo. Aj tieto otázky sú všetky na Porade zodpovedané. Problematika, či používať vlastné vozidlo, alebo firemné vozidlo je pomerne rozsiahla, je tu rozpracovaná a ty musíš zvážiť, ktorá možnosť je pre Teba výhodnejšia. Ak máš vozidlo v obchodnom majetku, môžeš si uplatniť všetky výdavky súvisiace s jeho používaním na pracovné účely. PHM, opravy, odpisy, poistenie atď, atď. Ak budeš používať vlastné vozidlo, uplatníš si cestovné náhrady, zaplatíš DzMV, ale prídeš o ostatné možnosti. Je to veľmi stručné, ale ak budeš trpezlivý, v témach nájdeš všetko detailne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.