Zavrieť

Porady

hotovosť za dobropis

Ahojte. Prosím o radu. Dodávateľ mi dodal tovar za ktorý som zaplatil. Časom som mu pár vecí vrátil, on mi vystavil dobropis a peniaze mi vyplatil v hotovosti. Ako mám zaradiť príjem v hotovosti v penaznom denníku? alebo je nejaký iný postup v jednoduchom účt.? Robím v Alfe.Dík
Usporiadat
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

LubenaK
Alfa dovoľuje robiť "mínusové" výdavkové doklady. Ak sa jedná o dobropis od odávateľa, tak ho nahráš v záväzkoch ako typ dokladu - Oprava FA D/Ť s mínusom a pri zápise do DPH to zapíše na správne riadky. Potom úhradu v peňažnom denníku dáš ako výdaj - nákup tovaru a sumu vyberieš z evidencie záväzkov. Program automaticky doplní sumu s mínusom podľa vybraného záväzku.
Súhlasím, lebo v Alfe sa ináč odpísať dobropis úhradou nedá, iba cez výdavkový doklad. Ak by som si zadala príjmový doklad nasmeruje ma to do pohľadávok a došlý dobropis mám v záväzkoch mínusom. Vyzerá to veľmi nezvyčajne mínusový výdavok, ale výsledok je dobrý mínus + mínus = plus.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Asi by ste mali kontaktovať KROS, aby pohli rozumom.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

V Alfe sa to zatiaľ inak nedá, v Omege už sa dá vyberať aj oačných evidencií - pri príjmových dokladoch sa dá vybrať aj zo záväzkov a naopak.
0 0
Ivdi Ivdi

Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

LubenaK Pozri príspevok
Prepáč, nestihla som to dopísať s tým, že v tomto prípade ale vypisujem príjmový pokladničný doklad - nevytláčam z programu mínusový výdavkový. Postup by mal byť správny, veď vlastne ponižujem výdaj.
Vraciam sa k tejto téme, lebo takýto problém mám teraz ja. Len neviem Lubenak, keď to zaúčtuješ takým spôsobom ako hovoríš, že je to výdavok s mínusom, v členení tovar s mínusom a priložíš si k tomu príjmový pokladničný doklad aké mu dáš číslo? Keď v peňažnom denníku je to výdavkový pokladničný doklad?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať