Zavrieť

Porady

dedenie,darovacia zmluva,tarcha

Dobry den,

chcela by som sa opytat ci sa nenajde niekto kto mi vie pomoct. Moja mamka sa rozhodla prepisat na mna dom pricom sa urobi zaopatrovacia zmluva, ale pri vypise z katastra sme zistili ze na dome je tarcha este z roku 1965 o com sme nevedeli, a ktora bola davno zaplatena. Problem je v tom ze papiere k tomu uz nemame a ta dana firma uz neexistuje.Dakujem
Naposledy upravil Betka23 : 26.10.06 at 10:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kardos je offline (nepripojený) kardos

    kardos
    Podľa môho názoru je na to už lej jediná možná pomoc - SÚD. Ten jediný môže konať vo veci zrušenia predmetnej ťarchy.
    Nakoľko je to dosť neobvyklá situácia tak byť Vami poradil by som sa s právnikom.

    Betka23 je offline (nepripojený) Betka23

    Betka23
    Dakujem za odpoved, myslela som si ze inak to nepojde ale aspon ste mi to aj potvrdili... Pekny den a aj vikend
    Potrebujem pomoc.Potrebovala by som vzor zmluvy na zriadenie vecného bremena-doživotné právo užívania bytu.Prepísala som byt na dcéru a zistila som že nebol pri zmene vlastníka v LV vyznačená ťarcha doživotného práva užívania bytu.Veľmi by som bola rada ak by mi niekto takúto zmluvu poslal.Ďakujem

    dedenie,darovacia zmluva,tarcha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.