Zavrieť

Porady

Zápaly vaječníkov

Prosím Vás o každú radu. Moja dcéra ma často zápaly vaječníkov. Často užíva antibiotiká a o krátky čas sa jej to vráti. Máte nejaké skúsenosti aj s bilinkami?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    starsia dcera na to trpela tak isto, zapaly, antibiotika, krce v podbrusku a aspon co jej pomahalo boli kupele v rumanceku, do vane si napustila trochu vody a spareny rumancek precedeny som do nej vliala, tak sme to opakovali az jej to nakoniec povolilo a zatial sa drzi
    baleny rumancek kupis bezne v lekarni

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ja som pred pár rokmi taktiež trpela na zápaly vaječníkov , a po rôznych chemických prípravkov som sa rozhodla použiť aj bylinky.
    Mne osobne najviac pomohla alchemilka - čaj, a kúpele z myšieho chvosta.Taktiež sa odporúča a ja som to tiež skúsila s úspechom Wobenzym aspoň 3x5 tabliet.
    Ale pozor , všetko to sa odporúča ako doplňujúca liečba . Takže samozrejme dbať na rady lekárov.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Kúpele z myšieho chvostíka odporúčajú aj lekári. Sú dobré. Treba dávať pozor na rumanček, môžu nastať alergické reakcie a vysušuje pokožku. Tak pozor citlevejšie ženičky. Toto mám vyskúšané - rada od lekára. Ten Wobenzym by som doporučila, telo potrebuje vitamíny, minerály a pod., doporučujem kúpiť v lekárni prípravok, ktorý obsahuje lactobacilus. Vytvára v tele správne kyslé prostredie. Neviem presne aký je názov týchto tabliet. Aj v Californii fittnes to majú. Ďalej by som doporučila umývať sa kozmetikou na intímnu hygienu, ktorá obsahuje kyselinu mliečnu.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Dlhodobé užívanie byliniek robí naozaj zázraky. Dokonca mám jednu známu, ktorá už nevedela čo robiť a bolo jej poradené aj od niektorých doktorov, že pomáha aj to , keď si kúpi jogurty s obsahom lactobacilus a priamo do vnútra si ich pomocou striekačky podáva. Nesmejte sa , ale naozaj to pomáha. Po takomto použití sa vytvorí a hlavne napraví "pôda" vo vnútri. Tiež denne požívanie jogurtov je nutné.

    alena123 je offline (nepripojený) alena123

    alena123
    Myslím, že ten lactobacilus a jogurty sa týkajú skôr mykóz (teda výtoky a pálenie)
    Zápaly vaječníkov sú skôr problém prechladnutia (holé chrbáty a bruchá-ach tá móda).
    Keď sme pri tých mykózach máte s tým niektorá problémy? A ako ich najlepšie poriešiť ?

    zszitas je offline (nepripojený) zszitas

    zszitas
    Je to velmi nebezpecna choroba, po zapaloch sa vytvaraju zrasty a stazia tym oplodnenie vajicok. Nie jedna zena je kvoli tomu neplodna!
    Suhlasim s vyssie uvedenymi, tie bylinky pomozu urcite, ale my mame dobre skusenosti s Aloe dzusom s brusnicami. Obsahuje enzymy (ako wobenzym), vitaminy a mineraly a dalsich vyse 200 biologicky ucinnych latok. Aloe ma protizapalove, protiplesnove, protimikrobialne a protivirusove ucinky, harmonizuje imunitny system. Brusnice zas dobre vplyvaju na sliznicu brusnych organov, mocove cesty, ladviny, zenske organy. Moja manzelka si vyriesila tak par rokov trvajuce chronicke zapaly mocovych ciest pred 4 rokami. To bol taky kolotoc u nej, antibiotika, mykoza, oslabenie organizmu, prechladnutia, zase lieky a tak dalej. Teraz nema ziaden problem.
    Vrelo doporucujem aj probiotika, hlavne po antibiotickej liecbe, ale okrem jogurtov aj v kapsulkovej forme, tie preziju kyslost zaludka a dostanu sa aj na miesto urcenia. Prajem skore uzdravenie a potom vela vnucat.

    jankacip je offline (nepripojený) jankacip

    jankacip
    Ďakujem za tie vnúčatká, dúfam že sa ich dožijem. Kde by sa dal zohnať
    ten džus ? Budeme veriť, že tie bilinky a ten džusík pomôžu. Ahojte :p

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    alena123
    Myslím, že ten lactobacilus a jogurty sa týkajú skôr mykóz (teda výtoky a pálenie)
    Zápaly vaječníkov sú skôr problém prechladnutia (holé chrbáty a bruchá-ach tá móda).
    Keď sme pri tých mykózach máte s tým niektorá problémy? A ako ich najlepšie poriešiť ?
    Ako na mykózu?

    ZuzanaPe je offline (nepripojený) ZuzanaPe

    matka dvoch detí, žena do pohody i nepohody ...viac ZuzanaPe
    Ninna
    Ako na mykózu?
    Mne doporučili dlhodobejšie užívať Laktobacil ,,5". Informujte sa v lekárni, je to voľne predajné. 1 balenie - 60 kapsúl stojí cca 475,- Sk, ja beriem 1 kapsulu denne. Tiež je vraj dobré piť ,,čaj" z oregana. To však nemám odskúšané.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    ZuzanaPe
    Mne doporučili dlhodobejšie užívať Laktobacil ,,5". .
    presný názov je Laktobacil ,,5".

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Ja som mala pred 20 rokmi zápal vaječníkov a pila som čaj z hluchavky bielej/3x denne/to mi poradila bylinkárka.Pila som ho 2 mesiace.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Ninna
    Ako na mykózu?
    Gynekologička odporúča na úpravu mikroflóry prípravok na vyplachovanie, myslím že sa volá Tantum rosa (môžem sa doma pozrieť a upresniť, ak bude záujem), dostať ho v lekárni ako prášok na rozrobenie roztoku, aj s aplikátorom. Pomáha aj po užívaní antibiotík, ktoré mikroflóru v celom tele zdevastujú.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Ten názov je TANTUM ROSA. Mne to predpísala gynekologička minulého roku a myslím si, že je to len na lekársky predpis - aspoň je to napísané na krabičke.
    Naposledy upravil mgm : 02.11.06 at 22:09

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    mgm
    Ten názov je TANTUM ROSA. Mne to predpísala gynekologička minulého roku a myslím si, že je to len na lekársky predpis - aspoň je to napísané na krabičke.
    Prvý raz som mala predpis, ale celá výška sa uhrádzala pacientom. Druhý raz mi ho predali bez predpisu. Ale možno závisí od lekárne...

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    V knihe Staré, dobré odskúšané sa uvádza: vinový obklad na konôpnu alebo ľanovú handru, posýpať ešte ďumbierom. Navrch suchý obklad. Vyťahuje to prekrvenie na povrch. Cca 5 noci na podbruško.
    - na chronický zápal z prechladnutia - obklad navlhčený čerešňovicou. Obidvoje vyskúšané - opisujem z uvedenej knihy kde sú rady a návody na liečenie chorôb zozbierane medzi ľudom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.