Zavrieť

Porady

OSOBOMESIACE

Chcem sa poradiť či mi môže správca bez môjho súhlasu zvýšiť osobomesiace lebo na schodzi jedna ženská povedala že tam bývame viacerí. S mužom spolu nežijeme ale nakoľko robím na smeny niekedy mi chodí strážiť malého on. Predtým som s tým nikdy problém nemala, na konci roka sa vypísal papier a bolo, iba tento dom je uplne trafený a rieši sa to na schôdzi pred všetkými kde naozaj nemienim vysvetľovať svoje rodinné pomery-vzťahy a pod. Dnes som už len dostala papier že mi za tú jednu osobu zvýšili nájom (podotýkam o 500Sk). Bolo tam len, že na základe oznámenia obyvateľov si vám dovolujeme oznámiť zmenu....Pokiaľ si dobre pamätám tak osobomesiace sú 30 po sebe nasledujúcich dní a nocí. Môže mi prosím niekto poradiť?
Potrebovala by som to fakt dosť rýchlo kým je to ešte čerstvé a môžem s tým niečo urobiť.
Moc ďakujem. Majte sa.

Pokracovanie po odpovediach (na upresnenie):
Dakujem vam vsetkym za odpoved. Tiez by som sa netrhala keby to bolo len par korun ako pisete. Bohuzial v nasom dome, a to sa podrzte nemame namontovane elektromery. Takze sa nedeli len to spolocne. Preto mi koli tej jednej osobe na vyse zvýsili zalohovu platbu o 500 korun s tym ze tak to je a neda sa to ani pri vyuctovani zmenit. Cize nejde len o zalohovu platbu. Nemozem predsa platit za navstevu ktora ma inde trvaly pobyt a tam za seba aj plati nakolko tam byva, vari perie a pod. Tie elektromery su kapitola sama o sebe a mam pocit ze v nasom dome to vadi iba mne. Spavca mi povedal ze sama si ich dat namontovat nemozem bud vsetci alebo nikto (ale viem ze on ma tak nech mi nehovori ze neplati podla neho). Preto ma to poridane skrie. Nemozem si ani namontovat elektromer a mam platit mesacne 500stovku na vyse za navstevu. Poradte prosim. Chcem to zacat zistovat v elektrarnach ale ak mate niake skusenosti aj s tymto alebo este s tymi osobemesiacmi...lebo aj keby to bolo len par korun ide o princip. Kazdy nech potom plati za navstevu...Proste opatrovatelka je opatrovatelka aj ked je to byvaly...Je moja vec ze dam decko strazit radsej otcovi ako cudziemu.
Naposledy upravil ludur : 04.11.06 at 11:51
Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

No tak v každom prípade by správca mal dať na údaje, ktoré mu dá zástupca vlastníkov.
Je tiež rozdiel medzi návštevou a návštevou. K niektorým babkám chodia deti na celé prázdniny a ku niekomu chodí návšteva každý deň.
U nás sa to rieši tak, že ak sa v byte dlhšiu dobu zdržuje iná osoba, idem sa opýtať ak mi niekto povie, že je tam len na návšteve, ktorá už trvá pol roka, tak mu pri vyúčtovaní tú osobu započítam. Tak isto ak pribudne dieťa, tak to urobím automaticky. Iné je ak deti študujú niekde v zahraničí, mám o tom doklad a príde domov tak dva krát do roka.
Nejedná sa o vysoké platby, takže v tom nevidím až taký problém
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

TaraNoelle Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcem sa spýtať na toto. Predala som pred časom byt kde som mala trvalý pobyt a išli sme do prenájmu, teraz sme sa museli odsťahovať z prenájmu (majiteľ byt predával) a nasťahovali sme sa do rodinného domu, ktorý ale ešte nemáme skolaudovaný, takže sa tam nemôžem prihlásiť na trvalý pobyt. Z môjho pôvodného predaného bytu sa ale musím odhlásiť a nemám sa vlastne kde prihlásiť, tak mi napadlo, že sa prihlásim k rodičom, ale neviem či im to nezvýši osobomesiace. Nedá sa podať nejaké čestné vyhlásenie o počte ľudí skutočne tam bývajúcich aby neplatili za mňa nič navyše ?
Nie, nemusíš sa odhlásiť. Ak sa dohodneš s tým,komu si ten byt predala, že tam môžeš mať, trvalý pobyt, hlavne pre poštu, pre tú by si si musela chodiť. Ale, ak neodhlásiš, a on nesúhlasí, on ti môže, dá zrušiť trvalý pobyt.

Ak sa prihlásiš na trvalý pobyt u rodičov, zasa len kvôli pošte. Trvalý pobyt nemá žiaden vplyv na mesačné zálohové platby. Počet osôb, ktoré trvalo bývajú v byte, áno!

Čo sa týka osobomesiacov, tak tie sa nahlasujú po ukončení roka, a zasa len za osoby, počet osôb bývajúcich v byte v jednotlivých mesiacoch. Nie osoby, ktorým chodí na adresu bytu pošta.
2 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Nemôžem úplne s vami súhlasiť. Je pravda, že hájite záujem SVB a chcete platiť čo najmenej. Ale riešiť zvýšenie osobomesiacov niektorému nájomcovi len tak podľa vlastného uváženia, lebo "jedna babka povedala", sa mi zdá trochu pritiahnuté za vlasy. Neobstojí ani tvrdenie, že niekto chodí často na návštevu a deti sa vozia vo výťahu. Vždy by to malo byť o dohode s nájomcom. A nemôžem predsa stanoviť platbu podľa toho, že mne sa zdá, že tam niekto chodí. Žiaden zákon nestanovuje, koľko návštev a ako často môžem do svojho bytu zavolať.
A čo sa týka opatrovníctva napr. rozvedeného manžela k dieťaťu. Ak tento manžel príde strážiť dieťa, tak nezvýši počet ľudí v dome, lebo nahrádza manželku a tá si za seba predsa platí. Tak prečo by mala mať väčšie zálohové platby???? To nedáva zmysel.
1 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Nunenko, kážeš bludy.
Ako sa môže elektrina výťahu a el. spol. priestorov rodelovať podľa spoluvlastníckeho podielu?
V byte 80 m2 býva jedna osoba a podľa Teba by platila 2x toľko ako 10 osôb v byte so 40m2.
Naozaj podľa Sita - logika Bulhara a jeho metra.
1 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
Osvetlenie spoločných priestorov TARIFA X3 bez DPH s DPH
Polatok za rezervovanú kapacitu Do 3x25 A 14,8738 17,84856
Mesačná platba za jedno odberné miesto 2 2,4
spolu fixné poplatky za mesiac 16,8738 20,24856

1 T vrátane strát 0,099894 0,1198728
Spotrebná daň 0,00132 0,001584
Distribúcia elektriny bez strát vrátane prenosu 0,023449 0,0281388
Platba za strany el.en. pri distribúcii 0,011377 0,0136524
Platba za systémové služby 0,0096 0,01152
Platba za prevádzkovanie systému 0,0063 0,00756
Zložka tarify za prácu 0,021417 0,0257004
spolu za spotrebovaný kWh 0,173357 0,2080284

ročný fixný náklad 202,4856 242,98272

ročný spotrebný náklad (1000kWh a 100osôb) 173,357 208,0284

spolu 375,84 451,01



spolu fixné poplatky 202,4856 242,98272


ročný spotrebný náklad (500kWh) 86,6785 104,0142
spolu 289,16 346,99
Nárast 50 ľudí spôsobí znásobenie spotreby, ale náklad sa zväčší len 104€. Na fixné poplatky nemá vplyv počet osôb, a teda je nelogické ho podľa nich rozdeľovať.
Pochopil aj sito?
PS: mnou uvedené ceny sú reálne z roku 2011, chybu som asi urobil s DPH na spotrebnej dani, ale je to zanedbateľný rozdiel, nechcelo sa mi to opravovať. Ročná potreba elektriny domu s 20 bytmi bola (6 podlaží) nový výťah Schindler, spínacie senzory na všetkých svetlách, napajáný SaT rozvod a domový telefón cca 1 500kWh. Priemerný počet osôb cca 40.
Naposledy upravil nunenko : 24.02.13 at 15:35
1 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
netvrdím, že máš platiť za jednu osobu.
Takže dajme tomu že v dome je 24 rovnakovelkých bytov.
Trojčlenná domácnosť zaplatí v prvom prípade 243/24=10,10€ a 3x(208/100)=6,3€ spolu 16,40€
Trojčlenná domácnosť zaplatí v druhom prípade 243/24=10,10€ a 3x(104/50)=6,3€ spolu 16,40€
Jednočlenná domácnosť zaplatí v prvom prípade 243/24=10,10€ a 1x(208/100)=2,1€ spolu 12,30€
Jednočlenná domácnosť zaplatí v druhom prípade 243/24=10,10€ a 1x(104/50)=2,1€ spolu 12,30€
za neobývaný byt zaplatíš v každom prípade
243/24=10,10€ a nula za osobomesiace
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

pivko Pozri príspevok
ňuňeňko je ňuňo nech mi vysvetlí za čo mám platiť. presťahoval som sa do domu , byt nemožem/a momentálne ani nechcem/ predať nakoľko som ho nemal 5r. vo vlastníctve a debilom dane nemienim platiť , tak že za čo vlastne platím výťah , svetlo na chodbe .... ak byt je prázdny / tú osobu????????K/ ty ŇUŇO
Platíš, za výťah vo FO, svetlo tiež aj za ostatné spoločné veci.

Byt je prázdny, ale čo ti bráni na konci roku, že tam prídeš raz za mesiac nahlásiť na konci roka jeden, prípadne dva osobomesiace. Služby, ktoré sa podľa nich rozpočítávajú, uhradíš podľa nich. A kto ti môže povedať, že musíš každý mesiac jeden osobomesiac? Podľa nunenka by si bol diskriminovaný, väčšinou vlastníkov. Ale na druhej strane ta chce on diskriminovať paušálnou úhradou na byt, prípadne jeho plochu. Asi nevie, čo už trepe!

Vodu podľa nameranej hodnoty.

Teplú vodu, podiel z 10 % pohotovostný režim, zbytok podľa nameranej hodnoty.

Teplo, základnú zložku podľa dohodnutého pomeru. Podiel podľa m2. Zbytok podľa nameraných hodnôt. Ak nie sú, tak nulu. A mal by si čisté svedomie, že využívaš susedov na vykurovanie svojho bytu?

Ostatné služby podľa dohodnutého spôsobu v zmluve o výkone správy.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

nunenko Pozri príspevok
Ak nevieš, nechceš nemôžeš zmerať tento abstrakný údaj, mne hovorí obyčajná nahlúpla sedliacka logika, že sa potom podľa tohto údajne údaju nič ROZPOĆÍTAŤ.
Čo sú zasady platenia úhrad sa s tebou už dohadovať nebudem, nechceš vidieť rozdiel medzí zásadou určenia výšky platieb a zásady platenia úhrad.
Dodávka elektriny je služba domu, ktorá robí bytový dom funkčným. Náklad na el. energii sa skladá v podstate z dvoch zložiek FIXNEJ a VARIABILNEJ.
Fixná slúži domu a teda podielať sa na nej by sa mal každý podľa toho koľko mu domu patrí. Spotrebná slúži a je závyslá počtom osôb ju využívajúcich.
Je nemysliteľné, že ak niekto v dome nebýva neplatí nič, tak isto ako keď platí ako keby tam bývala jedna osoba.
KTO TO NEDOkÁŽE POCHOPIŤ PATRÍ DO JEDNOTKY SI.


SI platí na 95%, mne osobne môže byť jedno, čo si kde a ako robí. Môže, ale ak tento precedens nepoužije ako argument niekto, kto sa týka mňa. Pre mňa neplatia argumentz, inde je to tak, ľudia sú spokojní.
Aj so Sovietskym zväzom sme boli na väčné časy. Aj časy, aj zväz a aj sovietsky sa minuli a sú časc minulý. Pravda a teda aj spravodlivosť je relatívna a platí v čase. To, čo bolo voľakedy problém rozpočítať a bol celoročná náplň práce mnohých ľudí sa dá vypočítať priebežne ak existujú relevantné údaje.

V dome sú rozvody elektriny, sú spoločným zariadením. Na spoločné zariadenia sa prispieva podľa majetkového podielu bytov v dome, teda v tom v čom bývajú vlastníci, v priestore ich bytov, teda ich podlahovej plochy. Že je to nespravodlivé? Za bývanie by mali platiť a teda bytovú jednotku, veď sa dá bývať v garzonke, aj štvorizbovom byte, len.

Aj pekár by mal mať fixnú zložku a variabilnú zložku, ceny za rohlík. Tiež obchodník, kto kúpi jeden rohlík uhradí fix + variabil za jeden rohlík. Kto desať, zaplatí fix + variabil za desať rohlíkov?

Takto dokurvené ceny za tovar sú len u výrobcov tepla, dodávateľov plynu, elektriny, vody. Musia mať zisk, nemôžu skrachovať. Aj vlastníci musia mať, ak nie nemajú nárok na teplo, plyn, elektrinu, vodu.

Tých 95 % podľa akej miery?

A je ten spôsob rozpočítania nákladov z služby podľa osôb, osobomesiacov v rozpore so zákonom???
1 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Jedná sa o zálohové platby. Pokiaľ máte merače na vodu, kúrenie,... platíš len spotrebu z merača + koeficient. Ten nie je závislý na osobomesiacoch ale od spotreby. Na osoby sa ráta len spoločné osvetlenie, výťah ak ho máš platíš podľa podlažia. Toť všetko. Pri vyúčtovaní sa Ti nadbytok záloh vráti formou preplatku.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Elenka súhlasil by som s Tebou, ale je tu jeden zádrhel. A to ten, že niekto je ochotný dať na reči "jedna baba povedala", a bez overenia situácie niekomu len tak pre nič za nič zvýšiť zálohovú platbu. Súhlasím s tým, že sa to vo forme preplatku vráti, avšak neviem si predstaviť situáciu, pri nahlasovaní osobomesiacov na konci roka aká trenica medzi predsedom a vlastníkom vznikne. Zúčtovavanie nákladov podľa osobomesiacov je to najhoršie čo môže byť, lebo nie je možné nikomu dokázať, koľkí v jeho byte bývajú.
Ludur, neviem ako je to s tými dňami, asi to ani nie je nikde riešené, ale ak je to "postráženie" pravidlom, musíš sa s tým zmieriť alebo hľadaj s predsedom kompromis, najlepšie hneď, nečakaj na koncoročné nahlasovanie. Pekný a úspešný deň.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

peton
Elenka súhlasil by som s Tebou, ale je tu jeden zádrhel. A to ten, že niekto je ochotný dať na reči "jedna baba povedala", a bez overenia situácie niekomu len tak pre nič za nič zvýšiť zálohovú platbu. Súhlasím s tým, že sa to vo forme preplatku vráti, avšak neviem si predstaviť situáciu, pri nahlasovaní osobomesiacov na konci roka aká trenica medzi predsedom a vlastníkom vznikne. Zúčtovavanie nákladov podľa osobomesiacov je to najhoršie čo môže byť, lebo nie je možné nikomu dokázať, koľkí v jeho byte bývajú.
Ludur, neviem ako je to s tými dňami, asi to ani nie je nikde riešené, ale ak je to "postráženie" pravidlom, musíš sa s tým zmieriť alebo hľadaj s predsedom kompromis, najlepšie hneď, nečakaj na koncoročné nahlasovanie. Pekný a úspešný deň.
Ja sa nebudem ani zaoberať tým "jedna baba povedala". Ja si tých "báb" a rečí okolo užijem . Takže ak si vie niekto obhájiť počet členov či už ... alebo ... je to samozrejme na ňom. O tie poplatky za spoločné platby sa neoplatí veľmi oháňať, veď je to mesačne pár korún. Pokiaľ tam je aj trvalé bydlisko, ťažko zdôvodňovať. Samozrejme, chápem Ludur, pretriasať na zhromaždení svoje súkromie, zase len pre radosť "jedna pani povedala" načo? Pokiaľ dobre evidujem, sú SVB kde si dávajú na konci roka, resp. podľa dohody "Čestné prehlásenia" o počte členov domácnosti.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Elena Navrátilová
Ja sa nebudem ani zaoberať tým "jedna baba povedala". Ja si tých "báb" a rečí okolo užijem . Takže ak si vie niekto obhájiť počet členov či už ... alebo ... je to samozrejme na ňom. O tie poplatky za spoločné platby sa neoplatí veľmi oháňať, veď je to mesačne pár korún. Pokiaľ tam je aj trvalé bydlisko, ťažko zdôvodňovať. Samozrejme, chápem Ludur, pretriasať na zhromaždení svoje súkromie, zase len pre radosť "jedna pani povedala" načo? Pokiaľ dobre evidujem, sú SVB kde si dávajú na konci roka, resp. podľa dohody "Čestné prehlásenia" o počte členov domácnosti.
Aj u nás sa niektoré platby rozpočítajú podľa osobomesiacov. Vždy si obídem všetkých (na konci roku) a s každým to preberiem osobne, kde si dohodneme presný počet osobomesiacov (dní). Každý mi to potom podpíše a je pokoj. Ak platia väčšie zálohy a nemávajú takú spotrebu čo vidím podľa predchádzajúcich rokov nemám problém zálohu znížiť alebo tolerovať určitý nedoplatok, ale to sa robí individuálne. A poplatky do spoločného - ako povedala Elenka je to pár korún.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Elenka, Orim, súhlasím s vami obidvoma, tak to robíme aj u nás. Len som chcel poukázať (čo chcela aj Ludur) na netransparentnosť konania predsedu. I keď ťažko je hodnotiť, čo sa na schôdzi skutočne dialo a ako je to naozaj. Ale usudzujem, že riadiť ich spoločenstvo je veľmi obtiažne.
0 0
ludur ludur

ludur je offline (nepripojený) ludur

Dakujem vam vsetkym za odpoved. Tiez by som sa netrhala keby to bolo len par korun ako pisete. Bohuzial v nasom dome, a to sa podrzte nemame namontovane elektromery. Takze sa nedeli len to spolocne. Preto mi koli tej jednej osobe na vyse zvýsili zalohovu platbu o 500 korun s tym ze tak to je a neda sa to ani pri vyuctovani zmenit. Cize nejde len o zalohovu platbu. Nemozem predsa platit za navstevu ktora ma inde trvaly pobyt a tam za seba aj plati nakolko tam byva, vari perie a pod. Tie elektromery su kapitola sama o sebe a mam pocit ze v nasom dome to vadi iba mne. Spavca mi povedal ze sama si ich dat namontovat nemozem bud vsetci alebo nikto (ale viem ze on ma tak nech mi nehovori ze neplati podla neho). Preto ma to poridane skrie. Nemozem si ani namontovat elektromer a mam platit mesacne 500stovku na vyse za navstevu. Poradte prosim. Chcem to zacat zistovat v elektrarnach ale ak mate niake skusenosti aj s tymto alebo este s tymi osobemesiacmi...lebo aj keby to bolo len par korun ide o princip. Kazdy nech potom plati za navstevu...Proste opatrovatelka je opatrovatelka aj ked je to byvaly...Je moja vec ze dam decko strazit radsej otcovi ako cudziemu.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Nejako tomu nerozumiem. Kde nemáte namontované elektromery.

Napíš to presnejšie kde sú elektromery, kde nie sú lebo takto ako si to upresnila vôbec neviem o čo ide.
Pýtam sa:
Máte elektomer v byte?
Máte elektromer na spoločných miestach - chodby, pivnice a pod.?
Kto vám robí správcu?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ludur
Dakujem vam vsetkym za odpoved. Tiez by som sa netrhala keby to bolo len par korun ako pisete. Bohuzial v nasom dome, a to sa podrzte nemame namontovane elektromery. Takze sa nedeli len to spolocne. Preto mi koli tej jednej osobe na vyse zvýsili zalohovu platbu o 500 korun s tym ze tak to je a neda sa to ani pri vyuctovani zmenit. Cize nejde len o zalohovu platbu. Nemozem predsa platit za navstevu ktora ma inde trvaly pobyt a tam za seba aj plati nakolko tam byva, vari perie a pod. Tie elektromery su kapitola sama o sebe a mam pocit ze v nasom dome to vadi iba mne. Spavca mi povedal ze sama si ich dat namontovat nemozem bud vsetci alebo nikto (ale viem ze on ma tak nech mi nehovori ze neplati podla neho). Preto ma to poridane skrie. Nemozem si ani namontovat elektromer a mam platit mesacne 500stovku na vyse za navstevu. Poradte prosim. Chcem to zacat zistovat v elektrarnach ale ak mate niake skusenosti aj s tymto alebo este s tymi osobemesiacmi...lebo aj keby to bolo len par korun ide o princip. Kazdy nech potom plati za navstevu...Proste opatrovatelka je opatrovatelka aj ked je to byvaly...Je moja vec ze dam decko strazit radsej otcovi ako cudziemu.
Vrátim sa späť k tejto téme. Možno moja rada pomôže aj niekomu inému.

Problematika osobomesiacov je veľmi háklivá vec, poznáme to hádam každý, kto má na starosti bytový dom. V niektorých prípadoch je možné jednoznačne stanoviť počet osôb, napr. ak má matka deti, tak tie majú automaticky trvalý pobyt s ňou.

Ťažšie je to s rozvedeným manželom, s prenajímaným bytom už ani nehovorím. Ale v tomto prípade s manželom sa dá nájsť riešenie.

Nech správca potvrdí, že koľko osôb účtuje a nech aj menovite uvedie, ktoré osoby eviduje na tento byt. Ak ten manžel má inde byt, mal by tam teda byť prihlásený u správcu jeho bytu a tam platiť za služby. Preto by som poslal toho manžela k jeho správcovi, aby si vybavil potvrdenie, že v tom byte je prihlásený a tam si platí všetky služby. S takto potvrdeným dokumentom by som išiel opäť k svojmu správcovi a žiadal by som úpravu - zníženie počtu osôb na základe toho, že manžel si všetko platí v druhom byte, kde riadne býva a platí si služby. Nemôžu od neho požadovať, aby platil napr. OLO 2x. To, že chodí k Tebe len na návštevy, neopodstatňuje správcu zvýšiť počet osôb. Veď aj k iným vlastníkom chodia návštevy a tiež si kvôli tomu nezvýšia počet osôb.

Ak by ale nevedel preukázať, že je inde prihlásený k pobytu a platí si tam, tak potom správca môže predpokladať, že býva spolu s Tebou a úprava počtu osôb by bola opodstatnená.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Chobot v podstate s tebou suhlasím, avšak má to jeden hačik. Keby sa jednalo o smeti - a v meste sa plati za vyvoz jednemu dodavatelovi tak to nieje problem, peniaze pridu na jedno miesto či z toho, alebo z toho domu. V tomto pripade si SVB plati za el. samo a tu - ak sú /ako vravi autorka temy/ opatrovatelske služby, je to priliš časte na to, aby to bolo brané ako navšteva. Opatrovateľ chodi často, vozi sa vyťahom, chodi na prechadzky s dietatom hore dole, použiva osvetlenie...a to asi viac ako u seba doma...Niet divu, že to može ostatným vadiť. Aj ja mám pripad, kedy odhlasená dcera jednej vlastníčky neustale chodi s dvojčatami do našho panelaku a deti behaju hore-dole, svietia na chodbach, poživaju výťah a tak som jej samozrejme primerane zvýšila osobomesiace vo vyučtovani a to pol roka tak ako ma predpis a pol roka som jej dala o 3 osoby viac.Je jej problem, že na vlastnom byte plati to čo plati...da sa to poriešiť aj tam a stiahnuť osoby v určitých mesiacoch o 3 menej...Elektrinu míňajú nám a v panelaku nikto na to doplacat nebude. V osobomesiacoch predsa vždy ide o to kolko ludi fizycky v byte býva a nie o trvalý pobyt. Všetko sa to dá poriešiť v ročnom vyučtovani. Takže ja to robim takto.
Čo sa týka elektromerov a rozučtovania, či výšky , ktoru má Ludur zaplatit,k tomu sa tažko vyjadrit...to spravne nieje...
Naposledy upravil Halli : 14.11.06 at 11:13
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja sa držím znenia zákona, kto má kedy behať po súdoch nech si rozratáva podľa "jedna babka povedala". Vážim si seba aj svoju prácu natoľko, aby som sa nedala naviesť na niečo mimo zákon. Zákon je dobré ovládať hlavne preto, lebo jeho znenie chráni mňa a to je pre mňa dôležité.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Jozef - nie jedna babka povedala... SVB je subjekt v ktorom sa robi všetko adresnejšie, ako ked je dom v správe OSBD, alebo ineho velkého správcu. Tam sa každý snaži zneužiť tu anonymitu a veľakrat to mnohým poškodi. Viem o čom hovorím.Všetko sa dá riešiť tak , aby to bolo v norme. Nikomu nebudem pridávať nič, ak to nieje opodstatnené. Určite to nieje 500,-sk/mes ako pisala Ludur. Nespravujem panelák rok ani dva,ani päť. Myslím, že viem čo robím a snažim sa to robiť tak, aby som tým nikomu nepoškodila. Pisala som o rodine, kde sa títo ludia zdržuju nie ako "návšteva" prebývajú tam celé dni, chodia do obchodov, behaju sa hravať na pieskovisko niekolkokrat denne.. Vlastníčka si je toho vedomá a berie to do úvahy...Aj o tomto všetkom je SVB...písala som o prípade, ktorý mám ja, každý je iný a da sa riešiť vždy dohodou.Ak nie, tak vtedy je to problem.
Naposledy upravil Halli : 15.11.06 at 09:16
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Slavica - ja som predsa adresne na nikoho neútočil a ani neobhajoval. Jasne som vo svojom príspevku napísal, že je to hlavne na dohode s nájomcom, resp. vlastníkom bytu. Reagoval som na všetky príspevky a hlavne na zadavatela otazky. Ak som sa niekoho dotkol, tak sa ospravedlnujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať