Zavrieť

Porady

Darček pre zákazníka

Ahojte, nakúpila som tovar za účelom dať ho zadarmo zákazníkovi k nákupu. Ako si to mám vykázať v účtovníctve keď nejde o reklamný tovar? Mám to účtovať ako tovar alebo ako prevádzkovú réžiu? Ďakujem.
Usporiadat
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Ja to vyskladňujem ako sadu cez cenovú kalkuláciu ( tovar+darček) a kedže je
to vždy s rabatom tak s tým nemám problém, ani s DPH ani s daňou zpríjmu,
pretože ak to budem používať ako predmet na podporu predaja je potrebné
tak ako pri reklamných predmetoch sledovať cenu jedného kusu.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Jozef I
ešte som fakt nevidel v zákone nejaký pojem "predaj pod nákupnú cenu" a znamenalo by to ... že nik nesmie spraviť zľavu na tovare pod nákupnú cenu, lebo by musel upraviť dph a ešte aj DP ? To snáď nie ?!
Rád by som videl tie §, ako napísala Danielko, lebo som asi niečo v zákone prehliadol.
Zľava na tovar môže byť daná ale pod nákupnú cenu sa môže predávať
iba poškodený tovar alebo ležiak veď keby sa mohlo predávať pod nákupnú cenu tak by to robil každy (akože). Zákon o cenách.
0 0
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
Jozef I
ešte som fakt nevidel v zákone nejaký pojem "predaj pod nákupnú cenu" a znamenalo by to ... že nik nesmie spraviť zľavu na tovare pod nákupnú cenu, lebo by musel upraviť dph a ešte aj DP ? To snáď nie ?!
Rád by som videl tie §, ako napísala Danielko, lebo som asi niečo v zákone prehliadol.
Ahojte. Áno, urobila som chybu, že som to viacej nerozpísala s prísl. §. Doplním v priebehu doobedia...
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Moji klienti bežne nakupujú reklamné premety ,ktoré opatria logom. Snažíme sa,
aby ich hodnota (cca 300,- SK) neupútala pozornosť daňových kontrolórov.
Predmety nakupujú koncom,prípadne začiatkom kal.roka. Pokiaľ ide o daňovníka,
ktorý platí dane, nebol nikdy problém.
0 0
broki broki

broki je offline (nepripojený) broki

čaute poraďáci,
ja sa chcem uistiť či je to tak dobre ako rozmýšľam. dnes mi došla fa kde okrem tovaru, ktorý sme si objednali mam uvedené dva darčeky za 1,- Sk bez DPH /konkretne- bezdrotova mys/. tieto dve myši su pre mňa daňový náklad - 501 - majetok do 30 000??
0 0
popstar popstar

popstar je offline (nepripojený) popstar

Zdravím všetkých, môžete mi poradiť? Prebrala som účtovníctvo, firma má predajňu, nakupujú tovar, ktorý dávajú zákazníkom úplne zadarmo. Problém je, že to neuvádzajú na faktúre ani na doklade z registračnej a teraz to potrebujú vyskladniť. Viete mi pomôcť ako to riešiť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať