Zavrieť

Porady

Skladové karty s recyklačnými poplatkami

Ahojte poraďáci,
prosím o radu. Účtujem v MRP PU+sklad Windows, potrebujem nahodiť a účtovne nastaviť skladové karty s recyklačnými poplatkami. kto má s tým skúsenosti, prosím poraďte.
Zistila som že sa dajú v sklade nasetovať aj zreťazené a zložené karty, tie sa zrejme dajú využiť pre karty s recyklačnými poplatkami...
Potrebovala by som ich nastaviť tak aby pri výdaji tovaru automaticky systém priradil príslušný recyklačný poplatok, aj podľa počtu vydaných kusov. Ďalej neviem ako mám recyklačný poplatok pri výdajoch účtovať, či na sklade pri výdaji tovaru alebo pri faktúre pri výnosoch. Viete mi poradiť na aký účet mám účtovať recyklačné poplatky, či len na nejakú analytiku 604 alebo na finančné výnosy..
Za každú radu vopred ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    skúšala si na potrebnej karte ísť na Nastavenie karty a tam nastaviť rec. poplatok?

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    to som skúšala ale nič mi to nerobilo,nikde mi to nezobrazovalo akurát na tej karte to bolo nastavené...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ono, ale keď si dáš potom vytlačiť výdajku tak sa Ti na nej zobrazí nastavený Rec.poplatok. Pozri Výstupnú zostavu č.11 - Výdajka - rec.poplatok.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pozriem sa aj na to....
    ak ešte niečo, napíš.
    Naposledy upravil lenkak : 07.11.06 at 19:11

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Leni pozerala som ten obrázok, ale to je tuším prípad kedy je recyklačný poplatok zahrnutý v koncovej cene tovaru a len informačne sa uvádza koľko z ceny je RP, ale ja by som potrebovala koncové ceny nechať aké sú, len by sa k nim dopočítavala položky recyklačného fondu. A to kvôli tomu že cenníky už máme stanovené ale aj preto že niektorí odberatelia majú u nás stanovené % zliav a tie sa uplatňujú z koncových cien. Preto nemôže byť recyklačný poplatok v koncovej cene lebo by aj z neho bola uplatňovaná zľava napr. 30%

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ale ja som si v nastevení karty zadala na pevno sumu 5Sk, program ju nepočítal. Stále ostala aj po zľave 5Sk. Ja som tých 5Sk uviedla ako príklad.Ty si v nastavení karty a to každej karty sama zadávaš sumu.
    pozri obr.
    farp2.JPG  

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    skúsila som urobiť novú kartu kde by bol len recyklačný poplatok pre hmotnostnú skupinu 01 napr. 5sk. Kartu tovaru som nastavila ako zreťazenú a v záložke multikarta som navolila kartu recyklačného poplatku, nastavila počet MJ 1 a dala ako účtovnú položku...
    Pri výdaji tovaru mi systém priradil další riadok s recyklačným poplatkom ale vznikol mi problém že na karte rec.poplatku je nula ks tak mi to tu vypisuje výdaj do mínusu nie je možný... lenže výdaj do mínusu viem nastaviť len pre všetky karty a to nechcem aby sa nestalo že sa niečo vydá do mínusu....

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    to by si si muslela aj takto isto napríjemkovať, aby Ti nešla karta do mínusu.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    leni skúsila som aj ten tvoj spôsob ale pre mňa nie je vhodný pretože on len informatívne uvádza že recyklačný poplatok je už zahrnutý v cene tovaru, tak to by sme museli zmeniť cenníky a každú cenu zvýšiť o príslušný recyklačný poplatok. Čiže ak tovar stojí 100sk tak s DPH 119 a recyklačný poplatok je 5sk tak by som potrebovala aby mi faktúru dávalo na celkovú sumu 124sk a pri účtovaní by som účtovala 100sk na 604 predaj tovaru, 5sk na 604/AE rec.poplatky a 19sk 343... Lenže pri tomto spôsobe by som musela rec.poplatok odpočítavať z ceny tovaru čiže ten tovar by som predávala za 95sk...

    A to napríjemkovanie si kariet recyklačných poplatkov sa mi zdá divné.... to tam mám hodiť počiatočný stav napr. 1000 (ks?) za nulovú hodnotu???

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Lenže pri tomto spôsobe by som musela rec.poplatok odpočítavať z ceny tovaru čiže ten tovar by som predávala za 95sk... - tak je to myslené.
    Keď dávaš niečo do výdaju musíš mať príjem. Ja netvrdím, že musíš spraviť príjem, le som písala ako program pracuje.
    Je dobré, že píšeš presne čo chceš, aspoň viem, nad čím mám pouvažovať a aké vyskúšať rôzne možnosti.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    leni si zlatá že sa mi snažíš pomôcť...

    na porade som našla veľmi málo príspevkov na tému recyklačné poplatky...žeby s tým robilo tak málo firiem??? škoda...

    zajtra budem musieť napísať do MRP lebo napr. to napríjemkovanie recykl.poplatkov sa mi moc nezdá...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    tými zreťazenými kartami si nepomôžeš, lebo pôjdš do výdajom mínusu karty. A takisto ani zloženými, lebo vtedy Ti nepripočíta cenu RP.
    daj podnet na mrp.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    tie zreťazené karty mi radil pán z MRP že vraj na to boli urobené...ale vidno že asi niečo nedotiahli dokonca...alebo ešte treba niečo na nich nastaviť..

    zajtra mu znova napíšem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    tie zreťazené karty sú dobré napr. pri nabalovaní obalov. Predá sa bedňa piva, MRP pridá Ti k nemu hneď aj bedňu - obal. Iný význam nevidím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.