Zavrieť

Porady

DPH pri kupe PHM do auta z pozicovne

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Zaujimalo by ma ako postupovat pri uctovani blockov o nakupe PHM do auta z pozicovne, ktore bolo pouzite na sluzobnu cestu.

Ci uctovat vsetky blocky na 501 a 343....teda si narokovat na odpocet DPH,..../auto bolo pouzite iba na sluzobnu cestu a nakup PHM zodpoveda prejazdenym km/

alebo...

...blok pouzit iba na zdokladovanie ceny a vypocitat spotrebu benzinu na prejazdene km na sluzbnej ceste...prenasobit cenou a zauctovat to na 512?...a neuctovat o DPH

Ja som postupovala podla prveho bodu, no dnes som citala v jednom casopise, postup podla bodu 2. Ak je tento spravny, tak mam uctovanie opravit a podat dodatocne danove priznanie?

Prosim poradte...mam chrobaka v hlave
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

apo Pozri príspevok
Ja som mal raz auto z požičovne a mám pocit, že na faktúre bol uvedený stav tachometra. takže ak to na faktúre nie je tak to tam dopíš a je to.

apo
Nemam tu fakturu teraz pri sebe, ale mam pocit, ze tam ani nie su kolonky na toto. Ta faktura je pocet dni na kolko bolo pozicane. Ak bude kde tak urcite dopisem. Dakujem.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Kolonka nie je dôležitá. Hlavne že sú tam potrebné údaje. Ak požičané auto nie je za účelom znižovania základu dane, ale len ozaj bežné požičanie tak sa v tom nik nebude vŕtať.

apo
1 0
robika robika

robika je offline (nepripojený) robika

Dobry den,
chcem vas poprosit o radu, pozicanie osobneho auta na sluzobne ucely od pozicovne aut, je mozne si odpocitat dph z faktury, na ktorej je vycislena DPH za sluzbu - pozicanie auta?
Dakujem za pomoc.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

aj mna by to zaujimalo,dakujem....
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Áno už nič nebráni odpočtu DPH z požičovne ak je požičovňa registrovaná pre DPH.

Odpočet DPH pre PHM podľa pravidiel pre vozidlá zaradené do majetku firmy sa rieši náklad aj odpočet dane.

Odpočet dane z PHM by som urobil aj v prípade, že osobné motorové vozidlo je požičané hoci aj od súkromnej osoby.

apo
0 0