Zavrieť

Porady

Čechy-diéty

Prosím o velinánsku radu...-som z toho domagorená.

Zamestnávame zamestnancov do Čiech ako murárov. Neplatíme im cestovné výdavky-to si platia sami , platíme im len ubytovacie náklady-a dávam im diéty-600 CZ. na deň. Sú tam celé mesiace-rátam im to aj na víkendy a sviatky? Pane Bože, a ešte jedna vec-ubytko mi chodí na faktúru pre všetkych"chlapov" spolu..., čiže tú fa dávam na 518. a v cestáku,keď im neuhrádzam cestovné náklady tak tam budem mať len diéty...opravte a posunte, aby som sa vedela posunúť ďalej...

Prosím, súrne
<!-- / message -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Tak skúsim. Ak ich zamestnávateľ vyslal na pracovnú cestu, tá trvá až do vrátenia. Majú nárok na diéty za všetky dni strávené na pracovnej ceste, čiže aj soboty, nedele a sviatky.
    Ubytovanie myslím, že by mohlo byť ako píšeš, ale napísala by som k nemu menný zoznam ľudí s dátumami pracovnej cesty, alebo vyznačila v cesťáku konkrétneho zamestnanca na akom doklade má hradené ubytovanie.
    My sme to mali podobne ako píšeš, a pri kontrole sme museli zdokladovať kto bol ubytovaný, dokonca prepočítavali nám počet lôžok.

    brtkova je offline (nepripojený) brtkova

    vydata,1 dieta brtkova
    Zuzanar, si hrozne zlatá, že si mi to rozpísala, takže to nebude vadiť, ked na cesťáku budú len diéty + vreckové. A to každý musí mať rovnako? Lebo šef mi splietal, že jednému uzná 5% a jednému až 40%....ďakujem ešte raz.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Neviem, či musia mať rovnako, asi ani nie. Zákon hovorí poskytne zamestnancovi vreckové od 5 do 40%. Ale ako odôvodní (hlavne tým zamestnancom) prečo dá jednému viac a inému menej. Mne sa to nepáči, ale takých šéfov poznám.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    zuzanar
    Neviem, či musia mať rovnako, asi ani nie. Zákon hovorí poskytne zamestnancovi vreckové od 5 do 40%. Ale ako odôvodní (hlavne tým zamestnancom) prečo dá jednému viac a inému menej. Mne sa to nepáči, ale takých šéfov poznám.
    Nie, vreckové môže mať každý v inej výške, záleží to na zamestnávateľovi. Musí to byť ale v rozpätí 5%-40%.

    brtkova je offline (nepripojený) brtkova

    vydata,1 dieta brtkova
    ďakujem Zuzanar + jankasm, spadol mi kameň zo srdca. Lebo veľa toho neviem-stále sa musím učiť. CMUK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.