Zavrieť

Porady

Vypoved v skusobnej lehote

Mala by som na Vas jednu otazocku. Ak niekoho prepustia v skusobnej lehote vztahuje sa na neho ochranna lehota? Myslim tym, ci moze ist na PN a nemusi sa ist nahlasit na Urad prace , alebo na ten Urad musi ist aj tak ci tak alebo ci to ma este nieco spolocne s byvalym zamestnavatelom. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ochranná lehota po ukočení prac. pomeru je 42 dní. Avšak nárok na nemocenské vzniká len za predpokladu, že poistenec bol v posledných dvoch rokoch aspoň 270 dní nemocensky poistený v Sociálnej poisťovni. Zákon č. 461/2003, § 32 - 35.
    S bývalým zamestnávateľom to už nemá takmer nič spoločné, nárok si uplatňuje na Sociálnej poisťovni. Bývalý zamestnávateľ mu len potvrdí denný vymeriavací základ a ostatné náležitosti potrebné k vyplateniu nemocenského.
    Naposledy upravil Zita4 : 09.12.04 at 10:51

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    trosku je to spojene z materskou. Narok na materske ma ked bol posledne dva roky pred ocakavanym dnom porodu nemocensky poisteni aspon 270 dni.
    Ochranna lehota je 42 kalendsarnych dni, ale len vtedy ak bol v pracovnom pomere aj tych 42 dva dni a viac. Ak vsak ukoncil pracovny pomer v skucsobnej dobe, tak predpokladam, ze pracovny pomer mohol trvat menej, a potom ochranna lehota je len tolko dni, kolko bol v pracovnom pomere. byvaly zamestnanec musi svojmu byvalemu zamestnanvatelovi priniest doklady apre nemoc, a zamestnanvatel s potrebnymi dokladmi (potvrdenie o prijme) a vyplnenim tlaciva, ze naposledy pracoval ... zasle na socialnu poistovnu. Z osetrovneho nevyplyva ochranna lehota. Ochranna lehota z dovodu materstva je 6 mesiacov.

    Vypoved v skusobnej lehote

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.