Zavrieť

Porady

reklamná tabuľa

Zdravím všetkých poraďákov. Potrebovala by som poradiť so zaradením reklamnej tabule, ktorá je zhotovená z kovu. Môže byť zaradená do KP 28.11?, alebo niekam inam? Mohla by som ju potom zaradiť do 3. odpisovej skupiny? Neriešili ste niekto takýto prípad?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

  andrej_rv
  Z otázky nie je jasné, o akú tabuľu vlastne ide, kde a ako je umiestnená. Reklamná tabuľa v zmysle stavebného zákona nie je považovaná za stavbu, preto do KP 28.11.10 nepatrí a nebude sa odpisovať v 3. OS. Rovnako, ak by bola pripevnená na budovu, v zmysle pokynu MF č. 3400/1998-62 (FS 3/1998) - bod č. 2.17 sa považuje napriek pevnému spojeniu s budovou za samostatnú hnuteľnú vec a nepovažuje sa teda pre účely odpisovania za súčasť resp. technické zhodnotenie stavby.
  Ak OC tabule je nad 30 tis. Sk, v závislosti od technického prevedenia by sa mala odpisovať podľa mňa nasledovne:
  - ak ide o tabuľu so svetelnou reklamou, patrí do KP 31.50.24 - Svetelné reklamy, svetelné štítky, svetelné ukazovatele a pod. , odpisuje sa v 2. OS (položka 2-41 prílohy ZoP)
  - ak ide o ostatné reklamné, propagačné a informačné tabule, spadajú do KP 36.63.74 - Nástroje, prístroje a modely, určené na predvádzacie účely, odpisujú sa v 1. OS (položka 1- 35 prílohy ZoDP).
  Vlasta Č. Do ktorej položky zaradiť po novom KP 36.63.74 - Nástroje, prístroje a modely, určené na predvádzacie účely, odpisujú sa v 1. OS (položka 1- 35 prílohy ZoDP)? Ďakujem.

  kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

  pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
  Ide o reklamnú tabuľu, ktorá označuje firmu. Je svetelná, z kovu a plastu, OC bola vyššia ako 30 000,- a je umiestnená na príjazdovej komunikácii pred firmou. Tak, čo myslíte, môžem ju zaradiť do KP 31.50.24?

  ilona je offline (nepripojený) ilona

  ilona
  Ano,môžeš ju zaradiť do 2 odpisovej skupiny ako píše Andrej,ale chcem ešte k týmto reklamným tabuliam dodať,že pri zaradení,či to bude majetok alebo nákladová položka na reklamu sa určuje doba použitelnosti.Tým chcem povedať,že ak by táto reklamná tabuľa bola napr. plátená a cena by bola napr. 50000,-,nezaradila by si ju do žiadnej odpisovej skupiny,ale bola by to nákladová položka,lebo sa doba použitelnosti by nebola väčšia ako 1 rok.

  kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

  pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
  To mi je jasné. Ďakujem vám všetkým za pomoc.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.