Zavrieť

Porady

Hromadne upravy

Ahojte,
uctujem v Alfe uz vyse roka, ale az teraz potrebujem naraz opravit/upravit viacero zaznamov. Existuje moznost "hromadnej upravy"? Uz som prelistovala aj prirucku a neviem na to prist.
Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    Az teraz som sa dostala k internetu (moja mala dcera asi ziarli na PC ). Takze: zistila som, ze pri uhradach cez pokladnu som zabudla zaskrtnut "uhrada pohladavky" a tym padom sa mi tie uhrady do evidencie pohladavok nedostali. Vcera som rucne vsetko opravila (bolo toho dost vela - od zaciatku tohto roka), ale predsa ma zaujima ta hromadna uprava...

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    A ja som si myslela, ze len ja neviem najst tu funkciu. Skoda, v Alfe by sa mohli zobudit a pridat moznost hr. uprav - dost by to pomohlo.:p

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    keri
    A ja som si myslela, ze len ja neviem najst tu funkciu. Skoda, v Alfe by sa mohli zobudit a pridat moznost hr. uprav - dost by to pomohlo.:p
    Myslím že v ALFE sú dosť zobudení, program je super, len ho treba vedieť správne používať. Ak si si robila úhradu v peňažnom denníku, tak pri celkovej sume je tlačítko F7 a na to keď klikneš, tak si z knihy záväzkov alebo pohľadávok vyberieš príslušný doklad a tak sa ti úhrady správne vypárajú a nemusíš nikde zakškrtávať krížikom úhrada pohľadávky. A program má funkciu hromadného prečíslovania dokladov, takisto záväzkov.
    Nerobím propagandu programu, len ho veľmi dlho používam a nikdy by som ho nevymenila za žiaden iný soft. A to som už robila vo viacerých.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Hromadnú opravu takéhoto rozsahu Ti neurobí žiadny program, program nevie čo má byť úhrada pohľadávky dodatočne a čo nie. Soft obsluhuješ Ty a nie on Teba.

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    Mojou poznamkou som nemyslela, ze Alfa je zly program, naopak... Tlacitko F7 a hromadne precislovanie dokladov aj ja vyuzivam presne tak ako sa maju vyuzivat, ale dakujem za vysvetlenie.
    Co sa tyka "zaskrtavania": ide o prevzatie trzby z ERP do "normalnej" pokladne. Aby som vedela prekontrolovat prevzatie kazdej jednej dennej trzby, tak som vymyslela, ze najprv nahodim mesacnu trzbu jednou sumou do evidencie pohladavok a kazdy den pri prevzati trzby sa mi postupne znizi suma pohladavky voci ERP. Ked sa na to pozriem na konci mesiaca, tak v evidencii pohladavok ma byt nulova suma. To som chcela dorobit od zaciatku roka a preto som chcela vsetky prijmove doklady/denna trzba hromadne opravit, nakolko povodne pri tychto dokladoch samozrejme som zrusila funkciu "uhrada pohladavky" (ciselnik-stlpce pen. dennika)
    Pekny den.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.