Zavrieť

Porady

Totožnosť, resp. zameniteľnosť obchodného mena vs odmietnutie zápisu

M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Rád by som sa poradil:

Bola mi odmietnutá spoločnosť s názvom Fra.Mar s.r.o. z dôvodu, že existuje zapísaná spoločnosť FraMar s.r.o. a podľa §10 ods. 1 Obchodného zákonníka obchodné meno nesmie byť zameniteľné s obchodným menom iného podnikateľa a nesmie vzbudzovať klamlivú predstavu o podnikateľovi.

Avšak § 7 ods. 9 Zákona o obchodnom registri píše, že súd preverí, či sa nenavrhuje zapísať obchodné meno totožné s obchodným menom už zapísaným v obchodnom registri.

Má registrový súd právo takto zamietnuť zápis?? Registrový súd by mal vychádzať zo zákona o obchodnom registri, ktorý teda hovorí, že FraMar a Fra.Mar nie je totožné a nemal by vychádzať z Obchodného zákonníka a miešať do toho zameniteľnosť?

Čo odporúčate? Podať námietku k totožnosti a zameniteľnosti, alebo znova absolvovať celú procedúru?
Podotýkam, že pri vybavovaní živnostenského listu a koncesnej listiny nebol žiadny problém s menom. A keď k tomu pripočítam, že všetky listiny je treba prerobiť nanovo+ zmeniť údaje na živnostenskom registri, zostáva mi asi iba podať horeuvedenú námietku, pretože do 15 dní to určite nestíham....
Budem vďačný za každú radu.
Usporiadat
klara5 klara5

klara5 je offline (nepripojený) klara5

Prosím vás, mení niečo na situacii, ked je v OR zapisana organizacna zlozka ceskej spolocnosti, a ja chcem roznaký nazov ako ma tato spolocnost (v nazve vsak dodatok ze ide o org. zlozku nema) .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať