Zavrieť

Porady

Marlenka - arménska pochúťka

Milí poraďáci, prosím vás poraďte mi, ak máte niekto skúsenosti s pečením Marlenky - arménskej medovej torty. Našla som zopár receptov na českých weboch, ale k nim aj rovno vášnivé diskusie, ktoré len potvrdili moje neblahé skúsenosti. Výsledný produkt bol totiž katastrofou na celej čiare a Marlenke z rôznych kaviarní sa ani len nepodobal. Potrebovala by som niečo odskúšané a osvedčené. Hrozne mi to totiž chutí, ale je to aj pomerne drahé - väčšinou 49 Sk za kus. Vopred vďaka
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Skús tento. Ja sa naň síce iba chystám, ale je odskúšaný priateľkou a údajne je ok.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Inuška Inuška

Inuška je offline (nepripojený) Inuška

Dakujem Evanka, vyzerat to dobre - autorka ma zjavne prestudovane
0 0
Inuška Inuška

Inuška je offline (nepripojený) Inuška

Evanka, upiekla som Marlenku podľa receptu tvojej priateľky. Bola to síce "makačka" - celá kuchyňa zavalená špinavým riadom a placky vaľkal manžel, ale inak bola úžasná. Ďakujem za receptík.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja mám recept Marlenky pre zaneprázdnené (lenivé...) kuchárky.
Salko varím 2 hodiny, po vychladení zmiešam s 1 maslom. Kúpim medové pláty a tie naplním krémom, na vrch kakao a postriekam čok.polevou.
Zatial sa nik nesťažoval a vždy celá zmizne
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Tak dnes som upiekla pláty a salko podľa vyšie uvedeného receptu. Zajtra ho tie pláty naplním a uvidím čo povedia gratulanti mojej Lucie, určite to bude chutiť fantasticky. Išlo to pomerne hladko. Myslela som si, že to bude náročnejšie. Už teraz ďakujem za typ. A nepečiete niečo špeciálne na Vianočné sviatky nejaky namakaný kľudne aj nákladnejší zákusok, ktorý je len na tieto sviatočné chvíle???
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Mne dnes švagriná priniesla - ako to nazvať ? polotovar? Medovník od firmy La... radí, jak na to... nebudem robiť reklamu
je to presne tento postup ako uvádzate
- balenie obsahuje 450g zmesi na korpus a 250g zmesi na plnku

- treba pridať LEN 85g masla, med a vajíčka do cesta na korpus
a do plnky tiež LEN 1 dl mlieka a jedno salko
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Baby užasnééééééééééééé!!! Fantastickééééééééééé, bombovééééééééé!!! všetci si oblizovali ruky. No a svokra so sestrou zahlásila, že táto pochúťka nebude chýbať na Vianočných stoloch. Nebolo to ani tak náročne na prípravu a naozaj skvelé.
Tisíc krát vďaka za recept!!!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Viktória, a čo na to Tvoja 90-dňovka?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

však nepíše, že aj ona koštovala...
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Marína
Viktória, a čo na to Tvoja 90-dňovka?

Moja 90 dňovka je skvelá. Tak ako má. Ja som 90 dňovku zrušila, ale dodržiavam niektoré jej pravidla, už dávnejšie som o tom písala.
Takže okoštovala som s bol fantastický. Našťastie je taký sladký, že ozaj stačí len jeden kúsok.
Marína vyskúšaj, uvidíš, že nodoláš.
0 0
adrianaj adrianaj

adrianaj je offline (nepripojený) adrianaj

toria
Tak dnes som upiekla pláty a salko podľa vyšie uvedeného receptu. Zajtra ho tie pláty naplním a uvidím čo povedia gratulanti mojej Lucie, určite to bude chutiť fantasticky. Išlo to pomerne hladko. Myslela som si, že to bude náročnejšie. Už teraz ďakujem za typ. A nepečiete niečo špeciálne na Vianočné sviatky nejaky namakaný kľudne aj nákladnejší zákusok, ktorý je len na tieto sviatočné chvíle???

Ahoj, chcem sa opýtať tie pláty pečieš na čom, formu vymastíš a posypeš múkou?
0 0
adrianaj adrianaj

adrianaj je offline (nepripojený) adrianaj

Ženské tak povie mi niekto na čom sa pečú tie pláty? Treba formu vymastiť a posypať múkou?
0 0
Inuška Inuška

Inuška je offline (nepripojený) Inuška

Ja to rozvaľkám na papieri na pečenie /iba pomúčim/ a rovno papier aj s plackou prehodím na plech a dám piecť. Tá placka musí byť totiž úplne tenučká a pri prekladaní sa trhá.
0 0
Inuška Inuška

Inuška je offline (nepripojený) Inuška

Inak druhý krát som Marlenku skúšala z obyčajného medovníkového cesta, veľmi jednoduchého a bez akejkoľvek alchýmie a je ešte lepšia ako z toho originálneho receptu. Toto cestíčko mám totiž odkúšané celé roky a nikdy som s ním nemala žiaden problém - medovníčky neroztekajú sa a sú okamžite mäkke. Tie pláty sa z neho vaľkali omnoho ľahšie.

500 g hladkej múky, 200 g medu, 160 g cukru, 2 celé vajcia, 1 lyžicka sódy bikarbony, 90 g Hery + perníkové korenie, ale to som do Marlenky nedala.

Med roztopíme s cukrom a ešte vlažný spojíme s ostatnými ingredienciami. Vymiešame cesto, necháme v chladničke 24 hod a potom pečieme.

Originál medovníčky ja ešte plním touto plnkou:
150 g mletých orechov, 2 celé vajcia, 100 g prášk. cukru, 1 lyžička Maizeny, postrúhaná pomaranč. kôra - všetko len zmiešame.
Na spodný plát cesta urobím kopčeky z plnky, prekryjem ďalším plátom cesta, vykrojím rôzne tvary formičkou, potriem vajcom a navrch dám olúpanú mandľ u. Je to veľmi veľmi chutné - receptík mal zatiaľ megaúspech u každého.
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

Ja som ju včera upiekla podľa receptu od Evanky. Neviem, či som urobila niekede chybu, ale to cesto bolo prííííšerne tvrdé a pri vaľkaní 8 placiek som sa nadrela ako kôň. Zdá sa mi veľa tej múky, ale čítam aj nadšené komentáre, podľa ktorých to išlo ľahko, tak neviem. Po dokončení vyzerá pekne, tak ako na tom obrázku, len som ju robila štvorcovú a chutí výborne. Ešte ju niekedy skúsim s menším množstvom múky.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

mirka165
Ja som ju včera upiekla podľa receptu od Evanky. Neviem, či som urobila niekede chybu, ale to cesto bolo prííííšerne tvrdé a pri vaľkaní 8 placiek som sa nadrela ako kôň. Zdá sa mi veľa tej múky, ale čítam aj nadšené komentáre, podľa ktorých to išlo ľahko, tak neviem. Po dokončení vyzerá pekne, tak ako na tom obrázku, len som ju robila štvorcovú a chutí výborne. Ešte ju niekedy skúsim s menším množstvom múky.
Potvrdzujem, tiež som ju včera robila podľa tohto receptu a bolo to dosť tuhé cesto. Ráno som mala svalovicu na zápästiach. Už som pochybovala, či som správne odvážila cukor, alebo múku. Ale výsledok chutil všetkým, hoci mne sa zdalo, že ešte nieje celkom tak navlhčená ako by mala byť. Ja som zase robila obdlžnikovú.
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

Chuťovo je výborná, pritom som nedala do krému vôbec cukor, neviem si predstaviť, aká sladká je s tým cukrom, lebo sme konštatovali, že je to sladké až veľmi.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Nepozná niekto recept na marlenku z iného cesta ako medového, u nás v kaviarni predávajú čokoládovú marlenku ale cesto nie je určite medové ale také jemné.
0 0
stefizami stefizami

stefizami je offline (nepripojený) stefizami

ahoj Evanka, skusila som piect Marlenku. Vysledok bol UZASNYYYYY. Dakujem za skvely recept. Urcite ho posuniem dalej, nech prinesie slast a radost aj inym. Este raz vrela vdaka.
0 0
Sládečková Sládečková

Sládečková je offline (nepripojený) Sládečková

Začala som zarábať cesto na marlenku ale prvý krát som skoro odpadla. Vobec sa mi nepodarilo,zostalo mi úplne sypké a nakoniec zostalo ako kameň. viete mi poradiť,alebo poslať váš recept?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať