Zavrieť

Porady

zamestnávateľ a materská

má voči mne zamestnávateľ nejaké záväzky ked som na materskej-platí za mna nejaké odvody-alebo niečo iné? alebo inak štylizujem otázku-kto vypláca materskú-sociálka či zamestnávateľ?-počula som totiž viac názorov, že nejaký čas platí materskú zamestnávateľ-ako je to?
Usporiadat
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem,takže s tým nebude problém.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Zamestnankyňa je od 18. 9. 2006 na materskej dovolenke. Zamestnávateľ predal obchod /zrušil prevádzku/ k 31, 12. 2006, prepustil z org. dovodov 3 predavačky, aj táto na MD dostala výpoveď. Následne po informácii z Inšp.BP volala, že jej nemôže dať výpoveď, lebo je v ochrannej lehote. Čo má s ňou zamestnávateľ urobiť, keď chce aj zrušiť živnosť?
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Ahojte,
pracovníčka nastupuje na MD 3.3.2007. Koľko dní dovolenky za tento rok jej bude patriť? Mne to vychádza, že celá. Potvrdíte mi to alebo skúmať ďalej? Vopred vďaka
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Ešte raz sa pýtam - otázka č. 23 - existuje na MD ochranná lehota? Nemôže dostať pracovníčka výpoveď z organizačných dôvodov?
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Nevie nikto reagovať na moju otázku? Potrebovala by som to súrne vedieť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BOBY
Ahojte,
pracovníčka nastupuje na MD 3.3.2007. Koľko dní dovolenky za tento rok jej bude patriť? Mne to vychádza, že celá. Potvrdíte mi to alebo skúmať ďalej? Vopred vďaka
Áno, celý nárok ročnej dovolenky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gita
Zamestnankyňa je od 18. 9. 2006 na materskej dovolenke. Zamestnávateľ predal obchod /zrušil prevádzku/ k 31, 12. 2006, prepustil z org. dovodov 3 predavačky, aj táto na MD dostala výpoveď. Následne po informácii z Inšp.BP volala, že jej nemôže dať výpoveď, lebo je v ochrannej lehote. Čo má s ňou zamestnávateľ urobiť, keď chce aj zrušiť živnosť?
Zákaz výpovede sa nevzťahuje na výpoveď z organiz. dôvodov §63 odst.1 písm. a- ak sa zrušuje alebo priemiesťňuje jeho časť.
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Tweety prosím Ťa, môžeš mi napísať presné opodstatnenie celoročného nároku na dovolenku u danej pracovníčky nastupujúcej na MD 3.3.2007? Už neviem, ako to mám šéfovi vysvetliť, že to tak je. Citácia § 166 Zp sa mu zdá málo, po rozhovore s daňovou poradkyňou mi trvdí, že sa jej má nejaká časť krátiť. ja totiž chcem a aj daná pracovníčka, aby si celoročnú dovolenku vyčerpala ešte teraz pred nástupom na riadnu MD. Veď ak nastúpi na MD 3.3.2007 bude na nej zhruba do konca augusta. September-december, kedy bude už na rodičovskom príspevku nepresiahne 100 pracovných dní, tak krátenie vylučujem. Alebo sa tam berú kalendárne dni?? Potom by to krátenie bolo opodstatné, lebo by to bolo cca 120 dní. Prosím Ťa o odpoveď, za hodinu mám u neho poradu, rada by som v tom mala jasno.
Vrelá vďaka
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Par. 144 ods. 4 , kde sa píše, že čas na materskej dovolenke a rodičovskej podľa par. 166 ods. 1 sa považuje za výkon práce.
Par. 109 ods. 1 - krátenie dovolenky, kde sa píše, že dovolenka sa kráti za prvých 100 zameškaných pracovných dní 1/12 a za každých 22 pracovných dní ďalšiu 1/12. Dovolenka sa kráti len za čas rodičovskej dovolenky, nie materskej.
Takže ak si počítala správne, tak má nárok na celú dovolenku.
0 0
emogeon emogeon

emogeon je offline (nepripojený) emogeon

ahojte,prosim vas pekne o radu,som na PN a 14.3. nastupujem na matersku,vcera mi moj lekar vystavil ziadost o materske,viem poradite mi odovzdaj tu ziadost zamestnavatelovi a on ju posunie do SP, lenze moj problem je zlozitejsi aspon pre mna...
nasa firma je zamestnavatel, ako sef a ja a ma svoju externu administr. silu,
ktora robi len kedy sa jej chce. Ak odovzdam tlacivo do prace obavam sa ze do SP sa dostane tak o mesiac a preto si to musim vybavit sama...preto by som rada vedela ci
tuto ziadost o materske treba potvrdit zamestnavatelom (lebo ziadnu kolonku som nensla) a on musi aj vypocitat kolko bude materske? Alebo je na to potrebny iny doklad ktory vystavuje zamestnavatel?
Budem rada ak mi poradite a dakujem vopred...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emogeon Pozri príspevok
ahojte,prosim vas pekne o radu,som na PN a 14.3. nastupujem na matersku,vcera mi moj lekar vystavil ziadost o materske,viem poradite mi odovzdaj tu ziadost zamestnavatelovi a on ju posunie do SP, lenze moj problem je zlozitejsi aspon pre mna...
nasa firma je zamestnavatel, ako sef a ja a ma svoju externu administr. silu,
ktora robi len kedy sa jej chce. Ak odovzdam tlacivo do prace obavam sa ze do SP sa dostane tak o mesiac a preto si to musim vybavit sama...preto by som rada vedela ci
tuto ziadost o materske treba potvrdit zamestnavatelom (lebo ziadnu kolonku som nensla) a on musi aj vypocitat kolko bude materske? Alebo je na to potrebny iny doklad ktory vystavuje zamestnavatel?
Budem rada ak mi poradite a dakujem vopred...
Zamestnávateľ s potvrdenou žiadosťou ododvzdá SP aj Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND.
0 0
emogeon emogeon

emogeon je offline (nepripojený) emogeon

dakujem velmi pekne za rychlu odpoved..
moj problem spociva v tom ze moj zamestnavatel nevie co ma urobit a budem odkazana si to vybavit sama pretoze on by ziadost vcas do SP neodovzda..
ak som to spravne pochopila tak ziadost o materske si necham potvrdit zamestnavatelom a treba v uctovnom programe vystavit VZ a tie spolu odovzdat SP?
Vdaka este raz...
0 0
emogeon emogeon

emogeon je offline (nepripojený) emogeon

prosim vas pekne poradte mi...
tlacivo vymer.zakladu pre vypocet na materske do SP kde najdem?
dakujem...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

emogeon Pozri príspevok
prosim vas pekne poradte mi...
tlacivo vymer.zakladu pre vypocet na materske do SP kde najdem?
dakujem...

predpokladám že hľadáš toto :
0 0
emogeon emogeon

emogeon je offline (nepripojený) emogeon

dakujem velmi pekne,velmi si mi pomohla...
tento doklad je VZ tak pre PN ako pre materske?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emogeon Pozri príspevok
dakujem velmi pekne,velmi si mi pomohla...
tento doklad je VZ tak pre PN ako pre materske?
Áno, je to pre to, aj to.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

emogeon Pozri príspevok
dakujem velmi pekne,velmi si mi pomohla...
tento doklad je VZ tak pre PN ako pre materske?
áno, toto potvrdenie sa používa aj pri PN aj pri materskej
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať